Ana Sayfa Siyaset 14 Kasım 2017

YEDİ AYDIR İŞLEM NEDEN YAPILMADI?

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İl Yapı Denetim Komisyonunun 27.3.2017 tarihinde hazırlanan Teknik İnceleme Raporunun bir üst yazı ile Elazığ Valiliğe bağlı Mahalli İdareler İl Müdürlüğüne gönderilmiş olmasına rağmen aradan geçen 7 aya yakın bir sürede hatalı İmar Çapı verenler hakkında herhangi bir işlem başlatılmaması merak ediliyor.
YEDİ AYDIR İŞLEM NEDEN YAPILMADI?

Vatandaşların ülkemizde en çok şikayet ettiği ve sorun olarak gördüğü kurumlarda yapılan  yolsuzluk ve usulsüzlükle mücadelede konusunda hükümetin yetersizliği olmuştur. Bu sorun vatandaşlarla yapılan anketlerde hep birinci sırada yer almıştır. Bu konuda bir örnek İlimizde yaşanıyor. Elazığ Belediyesinin merkez 95 Ada ve 30 Parsel üzerinde yapılan inşaat ile ilgili verdiği imar ruhsatı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İl Yapı Denetim Komisyonunun Komisyon Kararında Elazığ Belediyesinin; hatalı olarak imar çapı verilmesi belirtilmesine rağmen 7 ay yakın bir süredir işlem yapılmaması ve inşaatın devam ettirilmesine göz yumulması dikkat çekiyor. Sorunun yedi aya yakın bir süredir göz ardı edilmesi İlimizde özellikle Valiliğin kurumlarda yaşanılan usulsüz uygulamalara ne kadar duyarlı olduğunu da göstermiş oldu.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne İl Yapı Denetim Komisyonunun 27.3.2017 tarihinde hazırlanan Teknik İnceleme Raporunun bir üst yazı ile Elazığ Valiliğe bağlı Mahalli İdareler İl Müdürlüğüne gönderilmiş olmasına rağmen aradan geçen 7 aya yakın bir sürede hatalı İmar Çapı verenler  hakkında herhangi bir işlem başlatılmaması merak ediliyor.Cumhurbaşkanı ve Hükümetin yolsuzluk ve usulsüzlüklerle mücadelesi belli iken kurumların usulsüz işlem yapanlar hakkında gerekli işlemleri yapmak yerine sümen altı edilmeye çalışılması hükümetin yolsuzluk ve usulsüzlükle mücadele konusunda kamuoyunda inandırıcılığını yitirmesinde  en büyük etken oluyor.

İlimiz Valiliğine bağlı Mahalli İdareler Müdürlüğünün hatalı imar ruhsatı veren kişiler hakkın herhangi bir işlem yapmaması ve inşaatın devam edilmesine göz yumulması Elazığ Belediyesinin Ekim ayın içerisinde bu ada ve parselle ilgili olarak çıkardığı kararla ilgilinin ne derece bağlantılı olduğu sorunun gündeme taşıdı.

Yorumlar

Elazığın Sesi