Ana Sayfa Gündem, Siyaset 29 Mart 2017

YANILMAZ, HANGİ MEVKİDAŞINI KAST ETTİ?

Referandum çalışmalarını sürdüren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Salıbaba Mahalesi’nde son derece çarpıcı bir konuyu gündeme getirdi. Günlerdir Belediyenin imar planında rant olduğu iddialarına sessiz kalan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediye çalışanları konusunda tarihi bir itirafta bulundu. Başkan Yanılmaz mahallelilere seslenirken, eskiden belediyede evde oturdukları halde maaş alanların olduğunu söyledi. Yanılmaz bu sözleriyle kendisinden önce bu makamdan gelen tüm mevkidaşlarını da zan altında bıraktı.
YANILMAZ, HANGİ MEVKİDAŞINI KAST ETTİ?

BAŞKAN KİMİ İŞARET ETTİ?

Belediyenin basın biriminden gelen haber metnine göre Başkan Yanılmaz’ın mahallede ki konuşması şu şekilde: “Eskiden belediyede çalışıyor olmasına rağmen hiçbir zaman işe gelmeyen evde oturup maaşını alan, çalıştığı birimin dahi yolunu bilmeyenler vardı ama göreve gelmemizle beraber bu şekilde davranan hiç kimse bırakmadık” diyerek tarihi bir itirafta bulundu.  Bir çok platformda her işi, işin ehline teslim edilmesi gerektiğinin vurgusunu yapan başkan Yanılmaz bu konuda göreve geldiği günden itibaren yoğun bir mesai harcadığını da belirtti. Ancak Yanılmaz, eskiden sözcüğüyle kimin belediye başkanlığı dönemini kast etti. İşte bu tam bir muamma! Yanılmaz, bu itirafıyla kendinden önce o makamda bulunan tüm mevkidaşlarını da zan altında bırakmış oldu.

 

‘İŞÇİ MAAŞ ALMADAN KİMSE MAAŞ ALAMAZ!’

Ayrıca Başkan Yanılmaz işçilerin maaşları konusunda son derece duyarlı olduğunu da aktardı. Yanılmaz, 30 mart 2014 tarihinde göreve geldikleri günden itibaren hiçbir esnafın ve belediye personelinin, belediyeden alacağının kalmadığını, hepsini göreve geldikleri gibi ödediklerini belirterek, “İşçisi maaş almayan belediyemizden hiçbir müdür, hiçbir başkan yardımcısı maaşını alamaz. Önce işçi maaşını alacak” diyerek bu konudaki hassasiyetini de gösterdi.

Yorumlar

Elazığın Sesi