Ana Sayfa Gündem, Spor 31 Mayıs 2017

TRAORE’DEN SONRA BERK’DE GİDİYOR

Elazığspor’da Berk Yıldız konusunda sıkıntılı sürecin yaşandığı iddia edildi. Temsilcimizin bu oyuncuya 222 Bin TL borcu olduğu ve bu ödemenin yapılmadığı takdirde Berk’in de sözleşmesinin fesih edilebileceği öne sürüldü.
TRAORE’DEN SONRA BERK’DE GİDİYOR

Elazığsporda Traorenin gidişinden sonra bu sefer de genç yetenek Berk Yıldız gidiyor haberi gündeme düştü. Fırat Gazetesinin haberine göre  1 yıl daha bordo-beyazlı kulüple sözleşmesi bulunan Berk’in Elazığspor Kulübü’nden 222 Bin TL alacağı olduğunu öne süren Toker, Berk konusunda da avukat yolu göründüğünü ileri sürdü..

TRAORE GİBİ SÖZLEŞMESİNİ FESİH Mİ EDECEK?

BerkYıldız’a bir kulüpten transfer teklifi olduğunu ve Elazığspor’un 1 buçuk Milyon Euro talep ettiğini kaydeden Toker, bu oyuncunun şu anda temsilcimizden 222 Bin TL alacağının olduğunu da iddia etti. Geçtiğimiz gün itibarı ile bu alacağının ödenmemesi durumunda avukata gideceklerini de dile getiren Toker; “Berk Yıldız’a şu anda transfer teklifi var ve kulüp 1 buçuk Milyon TL ücret istiyorlar. Bu futbolcunun 1 yıl opsiyonu bulunuyor. Bu oyuncunun kulüpten 222 Bin TL alacağı var. Bunu ödemezlerse yine federasyona vereceğiz. Elazığspor’un şu an sözleşmeli futbolcusudur Berk Yıldız. Parasını öderlerse duracak ancak ödemezlerse gidecek. Eğer Berk Yıldız’ın parası ödemez ise avukata vereceğiz. İşlemleri de 1 ayda tamamlanmış olur.” şeklinde konuşarak Berk’in de sözleşmesinin fesih olabileceği imasında bulundu.

BU SEZON 22 MAÇTA GÖREV ALDI

1996 doğumlu futbolcu bu sezon Elazığspor forması ile TFF 1. Lig’de toplam 22 karşılaşmada görev aldı. Bu müsabakalarda 2 gol kaydeden yetenekli oyuncu, bin 192 dakika sahada kaldı. Berk Yıldız Ziraat Türkiye Kupası’nda da 6 maçta görev aldı. Bu müsabakalarda 1 asist yapan Berk kupada da 535 dakika sahada ter döktü. Ofansif orta saha sol bazen de sağ kanatta oynayabilen genç oyuncu, transfermarket’in verilerine göre şu anda 400 Bin Euro değerinde. Berk Elazığspor forması giymeden önce Karşıyaka ve Galatasaray kulüplerinde çeşitli kategorilerde  futbol oynadı

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Etiketler:

Yorumlar

Elazığın Sesi