Ana Sayfa Manşet, Spor 6 Mayıs 2017

TAŞERON FİRMA KAÇTI MI?

Elazığ’da yaklaşık 200 sporcunun yararlanabileceği Sporcu Fabrikası isimli binanın inşaat çalışmaları yaklaşık iki buçuk aydır durmuş durumda. Taşeron firmanın çalışmaları yarıda keserek kaçtığı iddia edilirken, inşaat Bekçisi Cemal Akgün görevde olduğu süre zarfında maaş alamadığından yakındı.
TAŞERON FİRMA KAÇTI MI?

Sporcu Fabrikası isimli içerisinde 4 antrenman bir de spor salonunun olması hedeflenen binanın inşaat çalışmaları aylardır durmuş durumda. İddialara göre ihaleyi alan inşaat firmasının çalışmaları taşeron firmaya devretmesinin ardından sıkıntılar yaşanmaya başladı. Taşeron firma yaklaşık iki buçuk aydır çalışmaları durdurmuş durumda. İnşaat Bekçisi Cemal Akgün, uzun bir süredir maaş alamadığını dile getirerek dilekçe yazdığını kaydetti. Dilekçeyi emniyete ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim ettikten sonra işi bırakacağını da kaydeden Akgün; “Ben geldim geleli inşaat böyle ve beni buraya diktiler. Şu anda yaklaşık iki buçuk aydır maaşımı alamıyorum. Zaten yaklaşık iki buçuk aydır buradayım. Ankara’daki firma ile görüştüm. Benden kimlik fotokopimi ve IBAN numarasını istediler. Ankara’daki firmayı aradığımda daha önce telefonlarıma cevap veriyorlardı artık telefonlarımı bile cevaplamıyor. Ben bu konudaki şikayetimi dilekçe olarak yazdım. Birini emniyete vereceğim. Bir dilekçemi de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim ederek işi bırakacağım.” dedi.

“İNŞAAT MALZEMELERİNİ TAŞERON FİRMA GÖTÜRMÜŞ”

İnşaat alanında bulunan 4 adet konteynırın 3 tanesinin kayıp olduğunu, inşaat malzemelerinin bazılarını da taşeron firmanın götürdüğünü iddia eden Akgün, bazı inşaat malzemelerinin Hankendi yakınlarında bulunduğunu öne sürdü. İnşaatta yaklaşık iki buçuk aydır bir çalışmanın olmadığının da altını çizen Cemal Akgün; “Bu inşaatı yapan taşeron firma iflas mı etmiş, aldığı ücreti başka yerlere mi aktardı onu bilemiyorum. Burada bulunan dört tane konteynırdan bir tanesini yakaladılar ancak diğerleri yok. Buradaki inşaat malzemelerini taşeron firma götürmüş. Bazılarını emniyet güçleri Hankendi’nin orada buldu ve geri getirdi. Şu an yerde bulunan inşaat malzemelerini de sanayide bir depoda bulundu. Buradaki inşaat çalışmasının en son ne zaman yapıldığını bilmiyorum. Ben yaklaşık iki buçuk aydır burada bir çalışmanın yapıldığını görmedim.” İfadelerinde bulundu.

BAKANLIK HAREKETE GEÇTİ!

Gelişmelerin üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın harekete geçtiği öğrenildi. Bakanlık yetkililerinin müteahhit firma yetkililerini bakanlığa çağırarak konuyla ilgili bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi. Yapılan görüşmelerin ardından müteahhit firmaya 3 aylık bir süre verildiği bildirildi. Eğer müteahhit firma bu 3 aylık sürede tekrar inşaat çalışmalarına başlamazsa, kalan iş için tekrar ihalenin yapılacağı öğrenildi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün de konuyla yakından ilgilendiği belirtildi.

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

 

Yorumlar

Elazığın Sesi