Ana Sayfa Ekonomi-STK 3 Ekim 2018

TARIM FUARINA KATILACAKLAR MI?

İlimizde 4-7 tarihleri arasında yapılacak olan Tarım Fuarına Ak Parti Milletvekillerinin katılıp katılmayacakları merakla bekleniyor
TARIM FUARINA KATILACAKLAR MI?

İlimizde 4-7 tarihleri arasında yapılacak olan Tarım Fuarına Ak Parti Milletvekillerinin katılıp katılmayacakları merakla bekleniyor. İlimizde bu yıl ikincisi düzenlenen İnşaat, Mobilya, Dekorasyon ve Teknolojileri Fuarının açılışı geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilmiş açılışa,Vali Vekili Mustafa Gül, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze, ETSO Başkanı Asilhan Arslan, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk ve davetliler katılmıştı. TBMM tatilde olmasına rağmen Ak Parti Milletvekillerinin açılış törenine katılmadıkları gözlenmişti.

Fuar açılışında söz hakkı alan Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk açılışta diğer dört vekilinde bu önemli fuarda olmasını umduklarını dile getirerek eleştiride bulunmuştu.

Ardından kürsüye çıkan Ramazan Gürgöze, OSB Başkanı Suat Öztürk’e cevap vererek, “Aslında konuşmak istememiştim bu organizasyonu ancak; Organize Sanayi Bölgesi Başkanının Milletvekillerimizin burada olmayışına sitem etmesi neticesi söz istedim. Tüm 4 Milletvekilimizi temsilen ve AK Parti’yi temsilen buradayım, aranızdayız. Tüm STK’ların tüm organizasyonlarında olduğu gibi iş dünyasının hazırladığı tüm projelere 4 Milletvekilimizde, Belediyemizde ve tüm siyasi organizasyonda görev alan her arkadaşımızla birlikte sizlerle birlikte olduk. Sizlere destek verdik, sizlerin getirdiği bütün projelere destek olduk. Olmaya da devam edeceğimi bildiriyor, tüm Milletvekillerimizi ve partimizi temsilen buradayız ve aranızdayız” ifadelerini kullanmıştı.

Eleştirilere katılan Gürsel Erol bu sözleri eleştirerek,”Hep 4 Milletvekili diye bahsedilirken Elazığ’ın, ilimizin 5 Milletvekili var. Yani eğer Elazığ’da yaşanan sorunlar, talepler, beklentiler varsa bunu yalnızca 4 Milletvekiline ve 1 Partiye indirmek çok doğru değil. O zaman bende derim ki kürsülerde söz verdiğiniz yatırımları yapamadığınız zaman gelin bana söyleyin ben yapayım. Burada Tam tersine bunu siyasallaştırmak yerine bunu ortak bir amaca uygun hale getirip birlikte Elazığ için ne yapabilirizi ortaya koyabilirsek, birlikte düşünürsek, sorunların çözümüne birlikte ortak akıl geliştirirsek ve bir daha ki sefere Elazığ 4 Milletvekilinden değil, 5 Milletvekilinden bahsederseniz işte Elazığ’ın gelişmesine hep birlikte katkı veririz” demişti.

Bu tartışmalardan sonra şimdi gözler 4-7 tarihleri arasında yapılacak olan Tarım fuarına çevrildi. Tarım fuarına da Ak parti Milletvekilleri katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

GDO KORKUSU İLİMİZE SIÇRADI

GDO KORKUSU İLİMİZE SIÇRADI

Elazığın Sesi