Ana Sayfa Spor 14 Temmuz 2018

TAM BİR KOMEDİ…!

Elazığsporu yöneten eski başkanlar Elazığspor’un gelirlerinin nerelere harcandığı yönünde çeşitli iddialarda bulunurken, bu ilin yöneten Milletvekilleri, Ak Parti İl Başkanı, İlin Savcısı, İlin Valisi, İlin Belediye Başkanı, İlin Defterdarlığı neden sessiz kalıyor?
TAM BİR KOMEDİ…!

Elazığspor Kulübü Başkanı Murat Yümlü’nün istifasından sonra kulüp internet sayfasından açıklanan yardım listesinin kamuoyu tarafından öğrenilmesinden sonra tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Selçuk Öztürk yönetimini 120 milyon borçla suçlayıp İmar Revizyon planı ile Elazığspor AŞ üzerinden toplanan 68 milyona yakın bağışların, 20 minibüs hatlarından elde edilen gelirler, 7 daire ve 3 benzinlik ihalesinden elde edilen gelirlerin Elazığsporun borçlarının ödenmemesi tepkileri daha da tırmandırdır. Kamuoyu şimdi Elazığspor AŞ üzerinden elde edilen gelirlerin nerelere harcandığını sorgulamaya başladı. Bu konuda Elazığ Belediye destekli Sedat Karataş, Karahan Çelik ve Osman Altıngök yönetimindeki eski Elazığspor yönetiminin yine eski Başkanlardan Selçuk Öztürk’ün açıklamalarına karşı bir aydır sessiz kalması manidar bulunmuştu. Şimdi gözler İli yöneten isimlere çecrildi. Şimdi Kamuoyu şu soruların yanıtları bekliyor.

  • Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Elazığ AŞ tarafında toplanan yardım, Benzinlik, Dairelerin ve minibüs ihalelerinden elde edilen gelirlerin Elazığspor borçlarının ödemediğini biliyor mu ?
  • Biliyorduysa neden hesap sormadı? Hesap soramamasında daha önce kendi Ak Parti Belediye  Meclis üyeleri olmasının bir etkisi oldu mu?
  • Şimdi iki isim Bağımsız Belediye Meclis üyesi, bir isim ise İmar Komisyonu Başkanlığını yapıyor. Bunlardan toplanan paraların hesapları sorulmayacak mı?
  • Bu olaylar başkan şehirlerde yaşansaydı. O İli yönetenler şimdi Kulüp yöneticilerde hesap sorarlardı. Bu İli Yöneten Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanlığı, İlin Valisi, İlin Savcıları ve İlin Defterdarlıkları neden sessiz kalmaktadır?
  • Bu sessizlikte Ak Parti İktidarı ve Belediyesi zarar görmemek için mi? sessiz kalınıyor?
  • Yoksa daha Elazığspor üzerinde rant sağlanacak kesimler mi var?
  • Vatandaşlar Elazığspor üzerinden daha ne kadar vurgun yapılacak iddiasını sorgulamaya başladı?
  • Kamuoyu adına bu soruların yanıtlarını açıklanmasını bekliyoruz.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

HESABIMIZI GÖRECEĞİZ

HESABIMIZI GÖRECEĞİZ

Elazığın Sesi