Ana Sayfa Spor 15 Ocak 2018

TAHTA KAPALIYSA FUTBOLCULAR NEDEN GÖNDERİLDİ?

Elazığsporda her transfer döneminde bir mali problem açıklamalarına alışık olur hale geldik. Bu transfer döneminde de aynı senaryolar ve açıklamalar gelmeye başladı. Transfer tahtasının kapalı olduğu söylenen Elazığspor da nasıl oluyor da transfer tahtası açılmama tehlikesinde 4 futbolcusunu gönderebiliyor?
TAHTA KAPALIYSA FUTBOLCULAR NEDEN GÖNDERİLDİ?

Elazığspor da yönetim her transfer döneminde çelişkili açıklamalar yapmaya devam ediyor. Göreve geleli yaklaşık olarak iki yıl olacak, mevcut yönetim hala ekonomik sıkıntıların devam ettiği açıklamaları yapıyor.  Bu konula ilgili kulübün resmi sitesinden çok sosyal medyada Elazığspor sayfasında Elazığspor yönetimi adına bir açıklama yapıldı: Açıklamada yine transferde yaşanan sorunlar veya tahtanın kapalı olması nedeniyle mali finansmana ihtiyacı olduğu açıklaması yapıldığı görüldü. Açıklamada;Kulüp Başkanımız Sedat Karataş ve Yönetim Kurulumuz mevcut futbolcularımızın alacakları, FİFA’da bulunan futbolcu dosyalarıyla ilgili geciken taksitler ve TFF nezdinde bulunan transfere engel borcu ortadan kaldırabilmek için kaynak arayışlarını sürdürmektedir.

Bu kapsamda Belediye Başkanımız Sayın Mücahit Yanılmaz ile bugün bir görüşme gerçekleştiren Yönetim Kurulumuz, Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım’dan da randevu talep etmiştir.

Sezonun ikinci yarısına sorunsuz bir başlangıç yapmak ve takımımızın hedefinden kopmaması adına yaklaşık 5 Milyon TL’lik maddi kaynağa ihtiyaç duyulmaktadır.

Yönetim Kurulumuzun bu maddi krizi ortadan kaldırabilmek adına yoğun bir mücadele içinde olduğunu, son gün ve son dakikaya kadar bu mücadelesini sürdüreceğini belirtmek isteriz.

Saygılarımızla

Kamuoyuna Duyurulur

ELAZIĞSPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU

 

Elazığspor Kulübü Yönetim Kurulu tarafından bu açıklama sosyal medyada yer alırken açıklamaya tezat bir uygulama dikkat çekti. Açıklamada, TFF nezdinde bulunan transfere engel borcu ortadan kaldırabilmek için kaynak arayışlarını sürdürülmektedir ifadesi dikkat çekti. Yani Elazığspor’un şu an TFF nezdinde borçlardan dolayı transfere engeli olan bir durumunun olduğu ve transfer tahtasının kapalı olduğu vurgulandı. İşte yönetimin açıklamaları ile uygulamalarına tezat oluşturan transfer tahtası kapalı olduğu söylenen Elazığspor’un kadroda yer alan 4 futbolcunun gönderilmesi oldu. Kamuoyunda kafaları karıştıran soru; Transfer tahtası kapalı olan Elazığspor nasıl oluyor da açılmama riski ile dört oyuncu gönderebiliyor.  Bir yandan transfer tahtası kapalı açıklamaları ile tehlike çanlarının çaldığını ifade eden yönetim bu tür açıklamalar ile neyi planlıyor?

Yorumlar

Elazığın Sesi