Ana Sayfa Gündem, Sağlık - Yaşam 29 Ağustos 2017

SİTE SAKİNLERİNE ‘HABER’ CEZASI

Elazığ-Diyarbakır yolu üzerinde Gezin mevkiinde başlatılan yol yapım çalışmaları Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünün keyfiyetine kaldı. Gazetede yer alan haber üzerine diğer sitelerin giriş çıkışını asfaltlayan Müdürlük, gazeteye konuşan site sakinlerini ise adeta cezalandırdı. Bu sitenin giriş çıkışını asfaltlamayarak kaza riskini arttıran Müdürlüğün olası bir kazada ise ne tutum takınacağı merak konusu.
SİTE SAKİNLERİNE ‘HABER’ CEZASI

Karayolları 8. Bölge Müdürlüğünün Elazığ-Diyarbakır yolu üzerinde, Gezin mevkiinde yaptığı çalışmalar tartışma konusu olmaya devam ediyor. Ağır aksak ilerleyen çalışmalar nedeniyle vatandaşlar geçtiğimiz günlerde bir kaza yaşandığını da ifade etmişti.  Bölgede yaşayan vatandaşların tepkisi üzerine gazetemizde ‘Hizmette çifte standart iddiaları’ başlığı ile bir de haber yer almış ve haberde konuya ilişkin sıkıntıları dile getirilmişti. Ancak bu haberden sonra Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü adeta gazeteye konuşan vatandaşları cezalandırır tarzda hizmetlere imza atmaya başladı. Çevredeki sitelerin giriş çıkışını asfaltlayan Karayolları, gazetemize açıklamalarda bulunan vatandaşların oturduğu sitenin giriş çıkışını ise asfaltlamadı. Adeta kendi kanunlarını uygulayan Karayollarının bu tavrını ne kadar sürdüreceği ise başka bir merak konusu oldu.

‘ÇİFTE STANDARTI SONLANDIRIN ÇAĞRISI’

Yol çalışmasına bağlı olarak mağduriyet yaşayanların başında gelen site sakinleri yaşamış oldukları sorunları gazetemize özel olarak açıklamış ve Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkililerden sorunun çözümü yönünde duyarlılık beklediklerini ifade etmişlerdi.  Site sakinleri sorunlarının çözümü için Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’ne defalarca müracaat ettiklerini ancak bir sonuç alamadıklarını kendilerine girişlerin yapılabilmesi için önce yolun bitirilmesi şartının getirdiğini ancak aynı karayollarının yol çalışma sahasındaki bütün resmi kurumların girişlerinin yaptığını belirtmişlerdi. Site sakinleri yetkililere bu çifte standarttı sonlandırma çağrısında bulunmuşlardı.

 

‘VALİ KALDIRIM’IN MÜDAHİL OLMASI LAZIM’

 

Fırat Gazetesinin Haberinden sonrasında harekete geçen Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü yetkilileri çalışma alanındaki sitelerin girişlerini yapmaya başladı. Ancak Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün inadındandır mıdır bilinmez gazeteye açıklamalarda bulunarak mağduriyetlerini dile getiren site sakinlerinin yaşadığı sitenin girişi yapılmadı. Site sakinleri yaşamış oldukları bu durumun Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü tarafından kasıtlı bir şekilde ortaya konulduğunu ve yaşamış oldukları mağduriyeti anlattıkları için cezalandırılmak istendiklerini belirttiler. Site sakinleri Karayolları 8. Bölge Müdürlüğü’nün kendilerine açıkça ‘Sen misin bizi şikayet eden!’ mesajı verdiğini ifade ettiler. Vatandaşlar bir resmi kurum olan Karayolları 8 Bölge Müdürlüğünde asfaltlama ile ilgili yetkilinin böyle keyfi hareket etmesindeki gücü kimden aldığını ve böyle bir keyfi uygulamaya hakkının olup olmadığını sorgulanması gerektiğini vurguladılar. Öte yandan böylesi bir duruma İlimiz Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın müdahil olması gerektiğini ifade eden vatandaşlar, Vali Kaldırım’ın gerekenleri yapacağı noktasında da emin olduklarını söylediler.

KAYNAK:FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

Elazığın Sesi