Ana Sayfa Gündem, Spor 22 Haziran 2018

”PARLAKYILDIZ NİÇİN GELDİ, NEDEN GİTTİ?

TY Elazığspor da Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da Belediye Meclisi’nin MHP’li Meclis Üyesi ve Elazığspor Kongre Üyesi Osman Dilek; “Mehmet Parlakyıldız niçin geldi, istifa etti.Bununla ilgili bilgisi olanlar Elazığ kamuoyunu bilgilendirsin dedi
”PARLAKYILDIZ NİÇİN GELDİ, NEDEN GİTTİ?

TY Elazığspor’da Olağanüstü Seçimli Genel Kurul yapıldı. Geçtiğimiz aylarda gerçekleştirilen kongrede sürpriz isim olarak Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın desteklediği  Mehmet Parlakyıldız ve ekibi göreve seçilmiş  ancak birkaç gün içerisinde ani bir kararla istifa etmişti. Bu istifadan sonra kamuoyu TY Elazığsporun geleceği konusunda endişelere kapılmıştı.

“HERKES VEBAL ALTINDADIR”

Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da konuya değinen Elazığ Belediyesi Belediye Meclisi’nin MHP’li Meclis Üyesi Elazığspor Kongre Üyesi Osman Dilek; “Geçtiğimiz kongrede 3 tane liste vardı. Bir arkadaş seçimi kazandı. İki üç gün sonra öğrendik ki bu arkadaşlar istifa etmişler. Bununla ilgili bilgisi olanlar Elazığ kamuoyunu bilgilendirsin. Bu arkadaşlar neden geldi, neden gitti? Bu arkadaşlar süreç içerisinde yetki aldılar. Herkes vebal altındadır. Burası birilerinin gönlünü eğlendirecek, tatmin edecek, istediği koşulları yaratacak bir yer değil. Herkes her şeyin hesabını versin. Elazığspor sıkıntılı bir süreçte ve yeni başkanın da yükü çok ağır. Birilerini eleştirdiğiniz zaman şucu bucu deniyor. Benim siyasi kimliğim bellidir. Süreci takip ediyorum. Elazığ milletvekili çıkıp diyor ki, Elazığspor’un elektrik borcunu ödedik. Ben de bunun faturasını görmek istedim. Hacı Murat Yümlü de dedi ki şu an bizde bu belge yok dedi. Biz bu işin takipçisi olacağız. Neden bunun faturası yok? Siyasetin Elazığspor’dan elini çekmesi gerek. Yeni yönetim vaatlere inanıyorlar ama bu yükün altından kalkabilecek güçleri var mı? Vaatlerin yerine gelmediğini varsayalım. Bu arkadaşlar ne yapacak? Seçim süreci bittiğinde Elazığ’daki siyasette kimse ortaya çıkmadı. Başbakan Elazığ’da Elazığspor’un sahibi benim dedi. Ben genel kurula sesleniyorum; Başbakan’ın Elazığ’daki temsilcisi İl Başkanı Ramazan Gürgöze’dir. Kulübün anahtarını ona teslim edelim. Bu Elazığspor ne olacak? Bu kulüp kapanmak üzere.” dedi. Kongre üyesi Osman Dilek’in bu açıklamasından sonra gözler Mehmet Parlaıyıldız’a çevrildi.

Yorumlar

Elazığın Sesi