Ana Sayfa Gündem, Spor 22 Haziran 2018

OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURULU TAMAMLANDI

TY Elazığspor da Başkanlık seçimine tek listeyle giden Hacı Murat Yümlü 83 delegenin oyunu alarak kulübü’nün yeni başkanı oldu. Yümlü; konuşmasında; “45 Milyon TL’lik borç var. Bir de 15 Milyon TL bu sezonun bütçesi var. Bunun yüzde 40’ına kadar bedenimi koydum” ifadelerinde bulundu
OLAĞANÜSTÜ SEÇİMLİ GENEL KURULU TAMAMLANDI

TY Elazığspor Kulübü’nde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’un ikinci oturumu bugün saat 13:00’te Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“BEDENİMİ TAŞIN ALTINA KOYDUM”

Yapılan genel kurula 87 delege katılım sağlarken, başkanlık yarışı için Hacı Murat Yümlü tek aday oldu ve seçime tek listeyle gidildi. Oylama öncesi konuşan başkan adayı Hacı Murat Yümlü; “Başkan olmadan Elazığ’a geldim, bedenimi taşın altına koydum. Ben bir Elazığ sevdalısıyım. Değişik dönemlerde Elazığspor yönetiminde görevler yaptım. Sporda tecrübeliyim. Kulüp nasıl yönetilir biliyorum. Geniş bir çevreye sahibim. Seçimlerimde kesinlikle yanlış yapmayacağım. Öyle bir takım yapacağım ki özlenen Elazığspor’u sizlere yaşatacağım. Verdiğim sözlerin sonuna kadar arkasında duracağım.” dedi.

87 DELEGEDEN 83’ÜNÜN OYUNU ALAN YÜMLÜ YENİ BAŞKAN OLDU

Transfer tahtasının önündeki engeli kaldırmak için çabalayacaklarını dile getiren Yümlü; “İnşallah Elazığ’ı 6-7 aya kadar hak ettiği yere getirmeyi düşünüyoruz. Belediye başkanımız arkamda olacağını söyledi. Kamp programımı, hocamı hazırladım. Transferleri Allah nasip ederse salı, çarşamba, perşembe bitireceğim. 45 Milyon TL’lik borç var. Bir de 15 Milyon TL bu sezonun bütçesi var. Bunun yüzde 40’ına kadar bedenimi koydum. İş adamlarımızın destekleri mutlaka lazım. Sıkıntı takımı kurmak değil, sıkıntı borçlar” ifadelerini kullandı. Yümlü’nün konuşmasının ardından kapalı zarf usulü ile oylama gerçekleştirildi. 87 delegeden 83’ünün oyunu alan Yümlü, bordo-beyazlıların yeni başkanı oldu.

ELAZIĞSPOR’DA YÖNETİM ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU;

Hacı Murat Yümlü, M. Zafer Yetiş, Tahir Tunç, Murat Beytekin, Bayram Gündoğdu, Mustafa Güngör, Feti Ahmet Eren, Necati Altunbaş, Hakan Yüksel, Burhan Taneli, İbrahim Gök, Seden Şenyüz, Fatih Çiftçi, Murat Güneş, Mehmet Ercan, Tuncay Aksakal, Alper Künkül, Aziz Erol, Haşim Ayverdi, Emrah Aydemir, Yavuz Akın, Cahit Kuran, Reşit Görkem Murat, Yunus Genç ve Sait Tel.

DİSİPLİN KURULU Kutluhan Aba, Sabri Dönmez, Macit Yıldırım.

DENETLEME KURULU Metin Akgün, Batuhan Yetiş, Anıl Tunç.

Yorumlar

Elazığın Sesi