Ana Sayfa Gündem, Siyaset 28 Mart 2017

“MHP’Lİ BAŞKAN OLDUĞUM İÇİN ÇİFTE STANDART UYGULUYORLAR”

Elazığ’da tek MHP’li İlçe Belediye Başkanı olduğu için iktidar tarafından çifte standart uygulandığını iddia eden Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, Yeni Kapıda birlik olduklarını ancak İlçenin sorunlarını çözme adına iktidar partisinden yardım göremediklerinden dert yandı.
“MHP’Lİ BAŞKAN OLDUĞUM İÇİN ÇİFTE STANDART UYGULUYORLAR”

Muhalif bir partiden Belediye Başkanı olmasından dolayı devletten yeterince destek göremediğini söyleyen Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş, seçim vaatleri ve İlçede yapılan çalışmalar hakkında şu açıklamalarda bulundu:

‘İŞKUR ELEMANI İSTEDİK, VERMEDİLER’
AK Partili bir Belediye Başkanı olmadığı için İlçede çalıştırmak üzere İŞKUR elemanı vermediklerini söyleyen Başkan Serttaş, devletin hiçbir ayrım gözetmeden hangi parti olursa olsun herkese eşit hizmet etmesi gerektiğini ifade etti. Serttaş konuşmasında şunları açıkladı: “2014 yılında Belediye Başkanı olduğum günden beri İlçede yaptığım hizmetler, ilk olarak uzun süredir sıkıntı yaratan derelerin temizliğiyle başladım. 110 civarında bağ ve bahçeyi suya kavuşturdum. Kanalizasyon işlerini yaptım. Bu işleri yaparken hiçbirini ihale usulüyle değil, kendim bizzat çalışmaları yürüttüm. İlçeyi yüzde 80 oranında kilitli parke taşlarıyla düzenledik. Haziran ayında ise tamamı bitmiş olacak. Ağın, ülke nezdinde en temiz İlçedir. Herkes gelip bunu yerinde inceleyebilir.”

‘GÜNEŞ ENERJİSİNİ GETİRMEDEN ÖLMEK İSTEMİYORUM’
Bu yıl İlçede çocuk parkı, dinlenme tesisleri, mesire alanları gibi projelerini olduğunu belirten Başkan Serttaş, “Seçim vaatlerimden ilki güneş enerjisini İlçeye kazandırmaktı. Bunun için Avrupa Birliği 1 milyon 200 bin Euro hibede bulunacak. Projemiz, yerimiz her şey tamam sadece Bakanlıktan gerekli onayı bekliyorum. Bu sayede devlete yükte olmamış oluruz. Bu projeyi gerçekleştirmeden ölmek istemiyorum. İkinci bir projemiz badem alanlarının sulanması. Kaymakamlığımızla birlikte bu işi yürüteceğiz. Ancak şuan asıl sorun badem işiyle uğraşanların bademi burada işlememesi, çuvallarla götürüp satmaları. Bunun ne onlara fazla bir getirisi olur. Ne de kazançlarının İlçeye bir faydası olur. Ağın’ın nüfusunun az olması bir problem arz ediyor. İşsizlikte İlçenin önemli bir sıkıntısı. Nüfus, ocak ayının 20’sine kadar belli bir oranda olursa İller Bankasından kişi başına alınan miktar 30 liraya çıkacak. Bunu başarabilirsek devlete de yük olmamış oluruz” şeklinde konuştu.

‘İLÇEDE KONUT SIKINTISI VAR’
Ağın’da vatandaşların kalmayıp, başka yerlere göç etmesinde kendilerinden de kaynaklanan sorunların olduğunu ifade eden Serttaş, İlçede yaşanan sıkıntılardan da şöyle bahsetti: “Ağınlı hemşehrilerime de çok görmüyorum. İlçede ki evler çok eski olduğu için kimse burada oturmak istemiyor. Vatandaşları Ağın’a çekmek için bir dönüm araziyi 5 bin liraya veriyorum. Elazığ’ın cazibeli iller arasında 6’ncı bölgeye girmesi, Ağın’a da bir getirisi olacaktır. Ağın’da leblebi konusunda önemli bir potansiyel var. Ancak bunu profesyonel anlamda yapmıyoruz. Bu leblebiyi faklı kılan özel bir kum kullanılması ve nohudunun sadece bu bölgede yetiştirilenden kullanılmasıdır. Fakat bizim arkadaşlar 3-5 kilo alıp pazarda satıyorlar. Bu şekilde kimseye bir katkısı olmaz. İlçede daha önce yer alan deri fabrikasının yerini tekstil alanında değerlendirirsek işte o zaman Ağın’da önemli bir nüfus potansiyeli olur.” Ülkemizin Suriye ile politikası hakkında da görüşlerini de bildiren Serttaş, “Suriye’nin yönetim tarzına ülkemizin karışmasının yanlış olduğunu düşünüyorum. Alevi’si, Sünni’si, Şii’si bırakalım herkes kendi düzenini kendi kursun. Ortadoğu’da tüm ülkeler Pazar arayışında bulunuyor. Bizleri oralarda rahat bırakmazlar. İlle de biriyle muhatap olunacaksa oradaki dernekle, örgütle değil, devletle muhatap olunmalıdır” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar

Elazığın Sesi