Ana Sayfa Gündem, Siyaset 5 Ağustos 2017

MECLİS TOPLANTISINA BÖYLE GİRDİ

Elazığ Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantılarının İkinci Oturumu’na AK Partili Belediye Meclis Üyesi’nin sırtındaki silah damga vurdu.
MECLİS TOPLANTISINA BÖYLE GİRDİ

 

Elazığ Belediyesi Ağustos Ayı Belediye Meclis Toplantıları’nın ikinci oturumu yapıldı. AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Hasan Üstündağ, yasak olmasına karşın Meclise silahla girdi. AK Partili Meclis Üyesi aynı zamanda Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın da danışmanlığını yapıyor.  Üstündağ’ın bu kadar rahat bir şekilde silahla Meclise girebiliyor olması ise akıllarda soru işareti yaratıyor.  Zaman zaman tansiyonun yükseldiği meclis toplantılarında, olası bir gerginlik halinde ve silahlı yaralanmaların olabileceği hesap edildiğinde Üstündağ’ın  toplantıya silahı ile girmesinin ne kadar doğru olduğunu ise kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Öte yandan bu görüntülerden sonra Meclisin doğal başkanı olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın toplantıya silahla giren danışmanı ve aynı zamanda çalışan bir personel olan meclis üyesi hakkında  ne tür bir yaptırım uygulayacağı da merak konusu oldu.

BÜYÜK MECLİSTE YASAK DA BELEDİYE MECLİSİNDE SERBEST Mİ?

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) geçtiğimiz ay aldığı kararla Türkiye Büyük Millet Meclisi arazisine silahla girmeyi yasaklamış ve bu kurala uymayan milletvekillerine kınama cezası uygulanmasını kararlaştırmıştı. Silahın TBMM arazisine dahi girişi yasaklanmışken AK Parti’li Belediye Meclis Üyesi Hasan Üstündağ’ın çok rahat bir şekilde Belediye meclis toplantılarının yapıldığı salona silahla girmesi, Belediye Meclisi üyelerinin can güvenliğinin ne kadar korunduğunu da akıllara getirdi.

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

İlginizi çekebilir

YANGIN UMUTLARINI DA KÜL ETTİ!

YANGIN UMUTLARINI DA KÜL ETTİ!

Elazığın Sesi