Ana Sayfa Spor 9 Ekim 2017

KİM HAKLI ?

KİM HAKLI ?

Aksa İşletmesinin Elazığspor’un 1 Milyona yakın borcu nedeniyle önce kulüp tesislerini daha sonra Atatürk stadyumunun elektriğini kesmesi kamuoyunda infial yaratmıştı. Bu depremin sarsıntıları hala devam ededursun tepkilere rağmen Aksa yetkililerinin geri adım atmaması Elazığspor yönetimini protokol yapmaya yöneltti. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda Aksa işletmesi Elazığspor kulübünün elektrik borcu nedeniyle defalarca kulübü uyarmış bu uyarılara Elazığspor kulübünden herhangi bir yanıt gelmeyince Aksa işletmesi önce tesislerin sonrada stadın elektriklerini kesmek zorunda kalmıştı.

MAĞDURİYET HAVASI MI YARATILDI

Yaşanan bu hadiselerin Çaykur Rizespor karşılaşmasına denk gelmesi  Elazığspor yönetiminin ekmeğine yağ sürdü.  Gelişen süreci lehine kullanmak için hemen hareket geçen yönetim kamuoyuna yaptığı artarda açıklamalarla Aksa işletmesini zor durumda bırakılması hedeflendi. Yönetimin önce Elazığ’a sonrada Elazığspora bir garezi varmış havası estirmeye çalışması Aksa yönetimini geri adım atmasını sağlayamadı. Mağduriyet havası estirilmesine rağmen Aksa’ya yönelik bütün eleştiriler karşısına Aksa İşletmesinin Genel Müdürlük düzeyinde Elazığspor yönetimine karşı güvensizlik duyması Aksa’nın geri adım atmamasında etkili olduğu iddia edildi.

7 DEFA PROTOKOL YAPILDI İDDİASI.

Kamuoyunda ve sosyal medyada Aksa İşletmesine yönelik baskı girişimleri sonuç vermezken Elazığspor yönetiminin geçen yıl yapılan olağanüstü kongrede eski yönetiminden görevi devir alırken Aksa işletmesine kulübün borcunun olduğu mali bütçede bilinen bir gerçekti.  2016 Mayıs ayından itibaren elektrik kesilmesi olayı birkaç defa gündeme gelmiş, Elazığspor kulübü ile Aksa yetkilileri arasında yapılan görüşmeler neticesinde elektriklerin kesilmesi önlenmişti. Aksa kaynaklarından sızan bilgilere göre o dönemde yönetimle Aksa yetkilileri arasından birkaç defa protokol yapılmasına rağmen  Elazığspor yönetiminin protokollere uymaması Aksa yönetiminin bu tavrı almasında etkili olduğu ileri sürüldü..

AKSA SADECE ELAZIĞSPOR’UN ELEKTRİKLERİNİ KESMEMİŞ

Elazığspor yönetimi tarafından yapılan açıklamalarında Aksa işletmesini sadece Elazığspor’un elektriğini kesiyor beyanatlarının da doğru olmadığı ortaya çıktı. Aksa İşletmesi 7 Ocak 2017 tarihinde de kendi şehri olan Çaykur Rizespor’un borcu nedeniyle Stadın elektriğinin kestiği ortaya çıktı. Milliyet. com.tr de yayınlanan haberde Çaykur Rizespor kulübünün de borcundan dolayı stadın elektriğinin kestiği ortaya çıktı. işte o haber;

 

ÇAYKUR RİZESPOR’UN BORCU NEDENİYLE STADIN ELEKTRİKLERİ KESİLDİ

ÇAYKUR Rizespor’un forma sponsorlarından da olan AKSA Holding’e bağlı Çoruh Elektrik, Çaykur Rizespor’un borcundan dolayı kulübün elektriğini kesti.
Edinilen bilgiye göre, Çaykur Rizespor ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ortak olarak kullanılan ÇAYKUR Didi Stadyumu, Yeni Şehir Kapalı Spor Salonu ve Yüzme Havuzu’nun elektriği geçtiğimiz gün 2015 yılından bu yana biriken 620 bin TL’lik borcundan dolayı kesildi. Elektrikleri kesen Çoruh Elektrik’in bağlı bulunduğu, Rizeli Kazancı ailesine ait Aksa Holding aynı zamanda ÇAYKUR Rizespor’un sponsorlarından bir tanesi. Elektriklerin kesilmesinin ardından durumu haber alan ÇAYKUR Rizespor Kulüp Başkanı Metin Kalkavan’ın borcu yapılandırarak elektriklerin yeniden açılmasını sağladığı öğrenildi. Elektriklerin kesilmesi ile kapalı spor salonu ve yüzme havuzunun bulunduğu bölümlerin soğuması ile hizmette aksamalar yaşandığı öğrenildi.

 

 

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

AKLIN BAŞINA YENİ Mİ GELDİ?

AKLIN BAŞINA YENİ Mİ GELDİ?

Elazığın Sesi