Ana Sayfa Ekonomi-STK 17 Temmuz 2018

KARMA ODA ÇALIŞANIN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Elazığ Karma Odada çalışan personel hakkında 3 Ağır Ceza Mahkemesindeki yargılamanın ilk duruşması geçtiğimiz günlerde görüldü
KARMA ODA ÇALIŞANIN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği ve Karma Odada çalışan personellerle ilgili geçtiğimiz aylarda Emniyet Müdürlüğü tarafından terör örgütüne üye olma iddiası ile çalışanların evlerine  operasyon yapılmış eski Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliğinde çalışan bir personel serbest bırakılmış, ancak karma odada çalışan personel hakkında Elazığ Cumhuriyet Savcılığının hazırladığı iddianame neticesine 3 Ağır Ceza Mahkemesinde dava açılmış ve yargılanmasına karar verilmişti.

Elazığ 3 Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamanın ilk duruşması geçtiğimiz günlerde yapıldı. Şüpheli Ferihan K. nın hazır bulunduğu duruşmaya tanık olarak Cemil E ve Ahmet O katıldı. Şüpheli Ferihan K’ ya  hakkında hazırlanan iddianameler soruldu.

PKK/KCK terör örgütü kapsamında itiraflarda bulunan Reşit Serdar kod adlı PKK’lı İshak T. Beyanı Ferihan K ya  soruldu. Şüpheli Feriha K. İshak T. nın beyanını kabul etmediğini ifade etti. Öte yandan hakim Elazığ Karma oda da  çalışan eski bir personelin kendisi hakkında vermiş olduğu ifadesi soruldu. Bunu da kabul etmediğini ifade eden Ferihan K. Tanık olarak Elazığ Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Başkanı Cemil E. dinlenmesini istedi. 3 Ağır Ceza Hakimi Cemil E’e duvarda Ferihan K’ile  tutuklu kardeşinin fotoğraflarının duvarda asılı olup olmadığını gördün mü sorusuna Cemil E’min görmediğini Karma Oda Başkan Yardımcısı Ahmet U’ın aynı soruya, ’görmedim’ cevabı vermesi dikkat çekti.

Duruşmada Ferihan K’lının avukatının adli kontrol şartının kaldırılmasını talep etti. Bu talep Mahkeme heyetince ret edildi. Duruşma 10 Kasım tarihine ertelendi.

Yorumlar

Elazığın Sesi