Ana Sayfa Gündem, Siyaset 1 Ağustos 2017

KARATAŞ’IN İSTİFASI BELEDİYE BAŞKANININ TASARRUFUDUR

Teşkilattan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevi verilen ve yeni dönemde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne bakacak olan İlimiz Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkanı Yardımcısı Karataş ve Karakoçan İlçe Başkanı Naci Yıldız’ın istifası konusunda da görüş bildirdi.
KARATAŞ’IN İSTİFASI BELEDİYE BAŞKANININ TASARRUFUDUR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dile getirdiği ‘Metal Yorgunluk’ AK Parti’de büyük bir değişim başlattı. 2019 seçimlerine kadar kendini yenileyerek, yeni bir kadro ile halkın karşısına çıkmak isteyen AK Parti, bu sayede oylarını korumak ve yapabilirse bu oyların üzerine daha da fazla oy eklemek istiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları İlimiz Milletvekillerinden Metin Bulut’a daha yeni bir görev verilmesine neden olan değişimin fitilini ateşlemiş oldu. Yeni görevinin belli olmasından sonra ilk açıklamasını yapan Vekil Metin Bulut ise bu değişime ilişkin ve bundan sonraki AK Parti yapısına ilişkin önemli bilgiler verdi. Konuşmasına kendisine verilen görev hakkında da bilgiler veren Bulut ”Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Metal Yorgunluk kavramına da değinen Bulut, şunları söyledi: “Bu zihinsel yorgunluktan öte bir metalin uzun süre kullanılması ile onda mukavemet kaybı oluşmaktadır. İnsanlar açısından da böyle. Geçmişteki heyecanını taşımıyorsa, geçmişteki sabır kendi üstünde yoksa kızıp sinirlenme hadiseleri yaşanıyorsa, daha az tahammül edebiliyorsa, daha az koşuşturuyorsa bunu anlamamak mümkün değil. Bu yorgunluk emareleri görüldüğünde biz o arkadaşlarımızdan müsaade isteyeceğiz. Bu işe daha hazır bir yapı ile devam edeceğiz. Bu bir açıdan yeni gelen insanlara alan açmak, mevcut olan yapının da sürekliliğini sağlamak açısından fevkalade önemlidir. Bir yandan da siz kendi içinize yeni insanlar almak zorundasınız. Yeni gençler almak zorundasınız. Onlara teşkilat ve teşkilatçılığı öğretmek zorundasınız. İlerde yeni milletvekilleri yeni belediye başkanları yeni ile genel meclis üyeleri yeni belediye meclis üyeleri çıkartabilesiniz. Bu siyasetin doğasında olan bir şeydir. Bunu en çok önemseyende Adalet ve Kalkınma Partisidir ”dedi

‘KARATAŞ’IN İSTİFASI BELEDİYE BAŞKANININ TASARRUFUDUR’

Son olarak İlimizde bazı kurumlarda yaşanan görev değişimlerine değinen Bulut, bu konuya ilişkin de şu ifadelere yer verdi: “Sedat Karataş’ın Belediye Başkan Yardımcılığı’nda istifa etmesi tamamen Belediye Başkanının tasarrufudur. Neticede Sedat Karataş Belediye Başkan Yardımcısı olurken bizim olurumuzla olmadı. Sedat Karataş Belediye Başkanı Yardımcılığı’ndan ayrılırken de bizim haberimiz ve olurumuz olmadı. Olması da çok doğru olmaz. Bizim Belediyenin iç işleyişine müdahale etmemiz makul da olmaz. O yüzden Sayın Başkanın tasarrufu ve bende sizin gibi medyadan öğrenmiş oldum.

AK Parti Karakoçan İlçe Başkanının görevinden ayrılması konusunda ise ben Başkanın kendisinin ayrılmak istediğini biliyorum. Yanlışta biliyor olabilirim. Neticede ildeki siyasi yapının başında il başkanı vardır. İl başkanımız milletvekili arkadaşlarımızın, yönetimiz kurulu arkadaşlarımızın kanaatini almıştır ve bir değerlendirme yapmıştır. Onun değerlendirmeleri sonucunda belki başka ilçelerde olabilir veya olmayabilir. Onu bilmiyorum. Demin anlattım. Bunlar siyasetin doğasında normal olan şeylerdir. Naci Yıldız Başkan çok kıymetli arkadaşımızdır.”

Yorumlar

Elazığın Sesi