Ana Sayfa Ekonomi-STK 18 Temmuz 2018

KAOSUN YARATICISI YANILMAZ’DIR…

Elazığspor tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Büyük bağışların ve desteklerin yapıldığı bir sezonda bir şehrin kulübü nasıl bu hale gelebilir. Geliyor, İşte….
KAOSUN YARATICISI YANILMAZ’DIR…

Elazığspor tarihinin en kötü dönemini yaşıyor. Büyük bağışların ve desteklerin yapıldığı bir sezonda bir şehrin kulübü nasıl bu hale gelebilir.

Geliyor, İşte….

Yöneticilerin kafalarda gizli ajandalar olunca takım da bu hale gelebiliyor.

Peki; Elazığspor bu hale neden ve nasıl geldi?

Hatırlayalım…2014 yılında Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz göreve geldiğinde Elazığspor yönetimine destek vereceğini açıklamıştı.

Hatta…Elazığspor atkısı ile maçlara gelmiş kulübe ve taraftara sıcak mesajlar vermişti.

O dönemin Kulüp Başkanlığını da Selçuk Öztürk yapıyordu.

Selçuk Öztürk’ün yanlış transfer politikaları ve ekonomik harcamalar nedeniyle  Elazığspor bir yandan  ekonomik sıkıntıları çözümlemeye çalışırken bir yandan da süper lige çıkmak için mücadele veriyordu.

Para problemleri yaşayan Elazığspor yönetimine destek sözü veren Belediyenin kapısını sık sık  aşındıran Öztürk, ilk yarıyı lider kapamış bir takımı ikinci devrede aynı başarıyı göstermek için çıkış yolları arıyordu.

Göreve gelen Başkan Yanılmaz her ne kadar Elazığspora destek sözü vermiş olsa bile hiç kimseyi kırmayacak bir şekilde siyasetini çok iyi götürerek, Selçuk Öztürk yönetimini egale etmeyi başardı.

Önce duruşu, sonra gönderdiği mesajlarla yönetimi bırakması için Selçuk Öztürk’ü sıkıştırma politikası izledi.

Öztürk’te Yanılmaz’ın bu manevraları karşısında bir Genel Kaptan göreve başlattı. Aynı gece Yanılmaz   Kulübe giderek Elazığspor’un sorunlarını çözme sözü vermesine rağmen, Genel Kaptanın görevi bırakmasından sonra yine soğuk durmaya devam etti.

Futbolculara ödenemeyen alacakları nedeniyle yönetim para sıkıntısını dile getiren Öztürk, kendi alacaklarına mahsuben Belediyeden ödeme talebine Yanılmaz ketum olunca, ödenemeyen futbolcu alacakları sonucunda Selçuk Öztürk istifa ederken arkasında mali bir tablo ortaya koymak durumunda kaldı

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz hedefine ulaşmıştı. Süleyman Selmanoğlu döneminde gelen bütün isimleri saf dışı bırakmış, Elazığspor üzerinden siyasi hesaplarını yapma dönemine başlatmıştı.

Önce kendi partisinden iki belediye Başkan adayı ile birlikte bir yönetim oluşturdu.

Sonra, Selçuk Öztürk dönemine ait kamuoyuna bir kara tablo havası pompalandı…

Sonra ne oldu… İki yıl içerisinde İmar revizyon değişikliklerinden toplanan kayıtlı olan milyonlarca lira bir de kayıt dışı iddialarının kırıla gittiği bir döneme girildi.

Oluk oluk paralar Elazığspor AŞ’ye akarken yine Selçuk Öztürk dönemindeki sıkıntılar gibi sorunlar patlak vermeye başladı.

Dünyanın gelirini elde eden Elazığspor AŞ ve Elazığspor yönetimi iki yıl boyunca kulübü akıllı yönetmek, bir önceki yönetimin hatalarını tekrarlamamak yerine “para” dedi durdu.

Sonunda ne oldu…

Elazığspor kulübü bu hale geldi…

Şimdi, Belediye Başkanı ne yapıyor… Kendini geri plana tutarak topu kendi partisinden siyasilere, İli yöneten bürokratlara atmaya çalışıyor…

Bu numaraları kimse yemiyor… İmar revizyon planında elde edilen gelirlerle ve Elazığspor’u kurtaracağız sloganı ile yola çıkılan projenin sonucunun neler olduğunu herkes çok iyi görüyor.

Kısaca… Bu tablonun eserinin tek sorumlusu Mücahit Yanılmaz’dır.

Elazığ’ın markası sloganı ile ne hesapları denetlemiştir. Ne de bu gün bu haliyle kulübü kapanma noktasına getirenlerden hesap sormaktadır.

Çünkü… Proje böyle planlamıştı. Böyle bitmeliydi.

Yorumlar

Elazığın Sesi