Ana Sayfa Ekonomi-STK 23 Ekim 2017

İLK TEPKİ ALAN’DAN

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Başbakan Binali Yıldırım’ın STK temsilcileriyle bir araya geldiği toplantıda, STK ve iş dünyasına söz verilmemesini eleştirerek, “İlimiz için büyük önem arz eden Başbakanımızın ziyareti STK’lar ve iş dünyasının beklentilerini karşılamamıştır” dedi.
İLK TEPKİ ALAN’DAN

İlimiz Ak Partinin 6. Merkez İlçe Olağan Kongresine katılan Başbakan Binali Yıldırım’ın İlimize gelişlerinde İş Dünyası temsilcileri ve STK’lar bir araya geleceği açıklanmıştı. Ancak bu gerçekleşmedi. Hayal kırıklığı yaşayan STK’lar sessizliğini korurken, İş dünyası adına ilk tepki ETSO Başkanı İdris Alan’dan geldi. ETSO Başkanı Alan, yazılı bir açıklama yaparak Başbakanımızın ziyareti STK’lar ve iş dünyasının beklentilerini karşılamamıştır dedi. ETSO Başkanı Alan açıklamasında “Başbakanımızın 21 Ekim 2017 tarihindeki Elazığ ziyareti iş dünyası, sivil toplum kuruluşları, vatandaşlar ve kısaca ilimiz adına heyecanla karşılanmış ve hafta içerisinde tüm STK’larımız hummalı bir çalışma yaparak temsil ettikleri kitlenin ve ilimizin beklentilerini Sayın Başbakanımıza iletmenin çalışmasını yapmışlardır. Bu konuda Ak Parti il teşkilatımızın öncülüğünde hafta içerisinde STK temsilcileriyle üç kez bir araya gelinmiş sorunlar konusunda istişarelerde bulunulmuştur.

Başbakanımız Fırat Üniversitesi’nde düzenlenen program sonrası Ak Parti kongresine iştirak etmiş ve aralarında STK temsilcileri ve iş dünyasının bir araya geldiği ve yaklaşık 800 kişinin iştirak ettiği toplantıya teşrif etmişlerdir. İş dünyamız ve STK temsilcilerimiz yaklaşık bir haftadan beri bekledikleri ana kavuşmanın heyecanı içerisinde Sayın Başbakanımıza sözlü olarak hazırlamış oldukları beklentilerini dile getirmek için söz verilmesini beklerken program   Valimizin teşekkür konuşması ve Başbakanımızın genel ülke değerlendirmesi ve Elazığ’a yapılan çalışmaları özetlemesiyle sona ermiş ve STK temsilcilerimiz bu kez ellerindeki dosyayı Başbakanımıza vermenin telaşına düşmüşlerdir.

Organizasyonu yapan Ak Parti il teşkilatımızın STK’lar adına belirlenecek bir sözcüye en azından tespit edilen beklentileri dile getirme fırsatı vermesi bugün bu konular yerine daha farklı değerlendirmeler yapmamıza vesile olacaktı. Maalesef büyük umut ve heyecanla beklenen program iş dünyası ve STK’lar adına hüsranla sonuçlanmıştır” dedi

İş Dünyasının umutla beklediği ve günlerdir hazırlığı yapılan bu toplantı acaba neden gerçekleştirilemedi. Şimdi herkes hazırlığı yapılan bu toplantının neden gerçekleştirilemediğinin cevabını arıyor.

 

Yorumlar

Elazığın Sesi