Ana Sayfa Ekonomi-STK, Gündem 23 Mart 2018

İDDİALARI BELGELERLE ÇÜRÜTMEK YERİNE SUÇLAMAYI TERCİH ETTİ

Esnaf ve Sanatkar Odası ve Karma Odada çalışan personelle ilgili olarak medyada yayınlanan haberler ve belgelerden sonra gözler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem’e çevrilmişti. Kamuoyunda yer alan iddiaları Erdem’in basın toplantısı yaparak belgelerle çürütmesi beklenirken, birkaç basın kuruluşlarına açıklama göndererek kendini savunmaya çalışması dikkat çekti.
İDDİALARI BELGELERLE ÇÜRÜTMEK YERİNE SUÇLAMAYI TERCİH ETTİ

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem elaziginsesi.com haber sitesinin belgeleri ile açıkladığı sorulara belgeleri ile yanıt vermek yerine birkaç basın kuruluşlarına yazılı açıklama yapması, kaçamak iftira ve suçlamalarla kendini savunmaya kalkması çaresizliğin göstergesi olarak değerlendiriliyor. Esnaf ve Sanatkarlar Odasında çalışan eski bir çalışan ile Karma Odada çalışan bir görevlinin göz altına alınması ile başlayan tartışmada Erdem’in basın toplantısı yaparak iddialara yönelik belgeli açıklama yapması beklenirken yazılı açıklama ile konuyu başka yöne çekmesi şaşkınlık yarattı.

Esnaf ve Sanatkarlar Odasında görev yapan eski çalışan ile ilgili medyada yer alan 11 aylık mahkumiyet kararı ve Başbakanlığın Terör Genelgesi ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığını Esnaf Odalarındaki Personel yönetmeliğine göre ceza almış ancak cezası ertelenen birisini çalıştırılamayacağına yönelik net açıklamalar ortada iken ve bunlar gündeme bomba gibi düşerken gözler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem’e çevrilmişti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanının bu iddiaların basın açıklaması ile belgeleri ile açıklaması beklenirken yazılı iki sayfalık bazı oda başkanlarını suçlaması ve iddialarla ilgili belgeleri kamuoyuna açıklayamaması şaşkınlık yarattı.

Biz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem’in belgeleri ile kamuoyuna açıklamasını beklediği, İşte O Sorular…

-Tunceli Ağır Ceza Mahkemesinde verilen 11 aylık karar hangi eylem nedeniyle verilmiştir? –

-Başbakanlık Genelgesinde terörle ilgili kısım net olarak belirtilmesine rağmen neden ceza almış birisini korumak gereği duymuştur?

-Elazığ da o görevi yapacak nitelikli elemanlar bulunmasına rağmen neden terörle bağlantılı olduğu mahkeme kararınca da belirlenen bir çalışanı ısrarla korumak zorunda kalmıştır? –

-Şimdi kamuoyu bir yandan Afrin’de PKK ve PYD ile Ülkemizde PKK ile mücadele ederken 50 bine yakın bir üyenin olduğu Esnaf ve Sanatkar Odası ve Karma Odasında bağlı üyelerin bilgilerinin illegal örgütlere aktarılmasının tehlikesi var mıdır?

-Esnaf Odası Yönetiminin Başbakanlık ve Bakanlık Genelgesinden haberi var mıdır?  Varsa Oda Yönetimi de bu konuda Erdem’le aynı düşünmektedir?

-Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cemil Erdem ve yönetiminin bu iddiaları belgeleri ile kamuoyuna açıklama neden yapmamaktadır?

-Bunları korumasındaki nedenler nelerdir?

Şimdi bu soruların kamuoyu Cemil Erdem’den kişileri suçlamak değil bunların açıklamasını bekliyor.

 

 

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

KİM BU YÜZSÜZ ?

KİM BU YÜZSÜZ ?

Elazığın Sesi