Ana Sayfa Siyaset 22 Ekim 2017

HAYAL KIRIKLIĞI…

Günlerdir Başbakana sorunları aktarmak için toplantılar yapan STK’ların sorunları gündeme getirememelerinin şaşkınlığı yaşandı
HAYAL KIRIKLIĞI…

Ak Parti 6.Merkez İlçe Başkanlığı Olağan seçimine katılmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve beraberindekiler İlimize geldi. Başbakanın ziyaret öncesinde İlimizde STK düzeyinde en büyük çatı örgütü olan Elazığ Sivil Toplum Kuruluşunun başkanlarının İlin sorunlarını konuşması planlanıyordu.  Bu nedenle 21 Ekim 2017 Cumartesi günü buluşması öncesinde, öğretmen evinde bir araya gelerek, kendi aralarında istişare toplantısı gerçekleştirmişti. STK temsilcilerinin yoğun katılımı ile yapılan İstişare toplantısında, Başbakan ile buluşmada Elazığ adına gündeme getirilebilecek konular tartışıldı. Hemfikir olunarak, belirlenen konular hakkında dosya hazırlanması için ilgili alanlarda birikimi olan STK’lar arasında görev paylaşımı yapıldığı açıklandı.

Ancak, STK’ların bu beklentisi gerçekleşmedi. Çünkü Başbakan STK’ların yanında hiçbir Sivil toplum kuruluşuna toplantıda konuşma imkanı tanımadı. Sadece toplantıya katılanlara Ülke ve İlimizle ilgili açıklamalar yaptığı görüldü.

Günlerdir Başbakana sorunları aktarmak için toplantılar yapan STK’ların sorunları gündeme getirememelerinin şaşkınlığı yaşanırken, toplantıya katılanların sorunların gündeme gelmemesinde en büyük etkenin iktidara % 70 destek veren bir ilde ne gibi sorunlar olabilir, düşüncesinin ağırlık taşıdığı bu nedenle kimseye söz hakkı verilmemiş olma ihtimalinin yüksek olduğu dillendirildi.

Yorumlar

Elazığın Sesi