Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 4 Aralık 2018

GÖÇMEN KUŞLAR İÇİN İZALASYON YAPILDI

Fırat Elektrik Dağıtım A.Ş., kuş çarpması sonucu yaşanan enerji kesintilerini ve kuş ölümlerini önlemek amacıyla Elazığ’da 2 milyon TL’lik yatırımla enerji nakil hatlarını yeniledi
GÖÇMEN KUŞLAR İÇİN İZALASYON YAPILDI

Nehir ve barajları ile yaz aylarında göçmen kuşların önemli durakları arasında bulunan Elazığ’da yaptığı yatırımlar ve çeşitli projelerle Fırat EDAŞ, çevreye ve eko sisteme de katkı koyuyor.

Kurumunda yapılan yazılı açıklamada ‘Özgür Kuşlar’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında, kuş ölümlerinin önüne geçmek ve bölgede sürdürülebilir enerji arzı sağlamak amacıyla Fırat EDAŞ Elazığ İl Müdürlüğü ekipleri, 2018 yılı yatırım programı kapsamında enerji nakil hatlarında 2 milyon TL’lik izolasyon çalışmasını tamamladı.

Enerji nakil hatlarında yapılan izolasyon çalışmasının yanında direklere yerleştirdiği aparatlarla temas sonucu meydana gelen kuş ölümlerine karşı koruyucu önlemler de aldı. Çalışma kapsamında il merkezlerinde gerçekleştirilen havai enerji hatların, yer altına alınması faaliyetleri de yine ilçe ve köylerde sürdürülüyor.

Fırat EDAŞ, ‘Özgür Kuşlar’ adı altında gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi dahilinde enerji nakil hatlarında izolasyon çalışmasının sağlanmasına devam edecek”denildi.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

KARDA”DRİFT” CEZASI

KARDA”DRİFT” CEZASI

Elazığın Sesi