Ana Sayfa Gündem, Siyaset 7 Temmuz 2017

GERÇEK KABUL GÖRDÜ…

Elazığ Belediyesi Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantıları’nın son oturumu yapıldı. Son oturumda daha önce yine belediye meclisinde alınan kararla akaryakıt istasyonu yapılması yönünde karar alınan alanla ilgili yeniden düzenleme yapıldı. Alan oy birliği ile alınan karar sonrasında akaryakıt istasyonu alanı olmaktan çıkarılarak alt katı otopark üstü ise yeşil alan olarak düzenlendi.
GERÇEK KABUL GÖRDÜ…

Elazığ Belediye Meclisi’nin önceden almış olduğu karar sonrasında akaryakıt istasyonu olmasının yolu açılan ve bu karar sonrasında Elazığ  gündemini uzun süredir işgal eden Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik ve Meslek Lisesi yanındaki yeşil alan bir kez daha Elazığ Belediyesi  Temmuz Ayı Belediye Meclis Toplantıları’nın son oturumda belediye meclis gündemine alındı. Oy birliği ile alınan karar sonrası bu alan yeniden düzenlendi ve alan altı otopark üstü ise yeşil alan olarak düzenlendi.

ELAZIĞSPOR NEZDİNDE DEĞERLENDİRİLMEYECEKSE BİZ BU ALANA OLUMLU BİR KATKI SAĞLAMAYIZ’

Maddenin oylaması öncesinde açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “ Milli Emlak Genel Müdürlüğünün bu alanı satılmak üzere Özelleştirme Daire Başkanlığı’na verdiğini duyduk bu duyum üzerine Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile ve Özelleştirme Daire Başkanlığı ile görüştüm. Bu alan şayet Elazığspor nezdinde değerlendirilmeyecekse biz bu alana olumlu bir katkı sağlamayız. Elazığ Belediyesi olarak alanla ilgili plan tadilatını değiştiririz. Alanın altını yer altı otoparkı üstünün ise yeşil alan olacak şekilde plan tadilatını yaparız. Bu alanla ilgili olarak daha önce verdiğimiz planı bu karar ile değiştiriyoruz. İlgili komisyonda bu kararın değişmesini oy birliği ile kabul etmiştir” dedi.

ALMIŞ OLDUĞUNUZ YENİ KARARI DESTEKLİYOR VE TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın açıklamalarının ardından konu ile ilgili olarak söz isteyen Elazığ Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Behçet Susmaz ise yaptığı açıklamada “ Grubumuz başından beri bu alanın akaryakıt istasyonuna çevrilmesine karşı çıkmıştı. Biz bu meseleye spor açısından değil şehrin geleceği açısından bakarak değerlendirdik ve şehir meydanı olacak bu alana bir akaryakıt istasyonu kurulmasını şehrin geleceği açısından sağlıklı görmediğimizi ifade etmiştik. Biz o gün bu konuda itirazlarımızı sunarken bazı arkadaşlarımız bu kararın çok elzem olduğunu belirtmiştiler. Biz almış olduğunuz yeni kararı destekliyor ve teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamaların ardından yapılan oylama ile Öğretmen Sıdıka Avar Kız Teknik ve Meslek Lisesi yanındaki alan altı otopark üstü ise yeşil alan olarak düzenlendi.

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

İlginizi çekebilir

HALA AYNI TARTIŞMA…

HALA AYNI TARTIŞMA…

Elazığın Sesi