Ana Sayfa Spor 16 Şubat 2018

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR EĞİTİMİ VE BİLİM KURULUNA SEÇİYOR

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Sabahattin Devecioğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi ve Bilim Kuruluna seçildi
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI SPOR EĞİTİMİ VE BİLİM KURULUNA SEÇİYOR

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç Dr. Sabahattin Devecioğlu Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Eğitimi ve Bilim Kuruluna seçildi. İlimizde spor camiasının pek değer vermediği özellikle Spor Kulüplerinin yönetimleri hakkında çalışma yapan ve Ulusal yazılı ve görsel medyalarda alanında seminerler, konferanslar veren Doç Dr. Devecioğlu’nun Bakanlığın Spor Eğitimi ve Bilim Kuruluna seçilmesi önemli bir başarı olarak değerlendirildi. Türk sporunun uluslararası standartlara uygun şekilde geniş kitlelere yaygınlaştırılması ve başarı elde edilebilmesi başta olmak üzere, sporla ilgili her türlü konuda görüş oluşturmak ve spor bilimlerinden en ileri düzeyde destek alabilmek amacıyla,  Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Spor Eğitimi ve Bilim Kurulu oluşturuldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan Spor Eğitimi ve Bilim Kurulunda, Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü, Öğretim Üyesi, Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu’da yer aldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığının ortak projesi olan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi” kapsamında oluşturulan Bilim Kurulu ilk toplantısını 13 Şubat 2013 de Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleştirdi.

Toplantıya Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı yetkilileri ve Spor Eğitimi ve Bilim Kurulunda yer alan öğretim üyeleri katıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığının da işbirliğinde start verilen projede, sporcuların yetenek taramasından geçerek, doğru yönlendirilmesiyle uluslararası düzeyde başarılı sporcular çıkarılması hedefleniyor. Bu amaçla kurul içerisinde antrenör eğitim sistemi ve sportif yetenek taraması konularında alt kurullar oluşturuldu.
Ankara Olimpiyat Hazırlık Merkezinde gerçekleştirilen Bilim Kurulunun ilk toplantısında, sportif tarama hakkında sunum gerçekleştirilirken, antrenör eğitimi hakkında da bilgi verildi.
Çeşitli üniversitelerin akademisyenlerinden oluşan kurul üyelerine Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığının bünyesinde bulunan ölçme ve değerlendirme cihazları tanıtıldı, ilgiyle incelemede bulunan Bilim Kurulu ile bilgi alışverişinde bulunuldu.

Devecioğlu; Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Spor Eğitimi Dairesi Başkanlığı bünyesinde, Spor Eğitimi ve Bilim Kurulunun Türk sporu ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek,  bu kurulda yer  almaktan, ülkemiz ve bölgemiz sporuna hizmet edeceğinden ve Türk sporunun gelişmesi ve yaygınlaşması için çaba göstereceğinden dolayı memnun olduğunu söyleyerek,  kurulun Türk sporuna önemli katkılar sağlayacağını inandığını ifade etti.

Yorumlar

Elazığın Sesi