Ana Sayfa Gündem, Manşet, Siyaset 27 Mart 2017

“GENÇLİK, SİYASİ BİR DOLGU MALZEMESİ OLARAK GÖRÜLÜYOR”

Gençliğin geri plana itilmemesi gerektiğini söyleyen Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Başkanı Erhan Eğit, “Türkiye’deki bütün gençlik oluşumları siyasi bir dolgu malzemesi olarak görülüyor”
“GENÇLİK, SİYASİ BİR DOLGU MALZEMESİ OLARAK GÖRÜLÜYOR”

Anadolu Realist Gençlik Hareketi Derneği Başkanı Erhan Eğit, derneklerinin kuruluş amacını ve faaliyetlerini anlattı.
Başkan Eğit, derneklerinin yaklaşık 3 yıl önce kurulduğunu söyleyerek, “Derneğimiz 2014 yılında kuruldu. Biz siyasetten uzak, ülke için bir değer üreten gençlik olsun istiyoruz. Biz gençliğin, yedek kulübesinde kalmasını istemiyoruz” dedi.
‘SİYASİ İKBAL DUYGUSU OLANLARA PEK BİR FAYDA SAĞLAMIYORLAR’
Derneklerini kendi imkânları ile oluşturduklarını ifade eden Eğit, “Biz derneğimizi kendi imkânlarımız ile oluşturduk. Arkadaşlarımız babalarının kendilerine gönderdikleri elektrik faturası ile etkinlik yaptılar. Kendi harçlıklarımızla etkinliklerimizi yaptığımızı hatırlıyorum. Bu anlamda desteklendiğimizi söyleyemeyiz. STK’ların başında sivil olunca, siyasetten de uzak olunca ne yazık ki pek rağbet görmüyor. Çünkü siyasi ikbal duygusu olanlara pek bir fayda sağlamıyorlar. Ama biz üniversitedeki 19 arkadaşımız ile etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Özellikle ülkemizin birliği ve bütünlüğü için çalışmalar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.
‘ÜLKEMİZ ÇOK ÇETİN BİR SAVAŞTAN GEÇİYOR’
Faaliyetlerini birlik ve bütünlük içerisinde yürüttüklerini de dile getiren Eğit, “Biz Hacı Bektaş-ı Veli’nin sözünü kendimize misyon edindik. Hacı Bektaş-ı Veli derki, ‘Bu bahçenin gülleri renklidir. Ama bu bahçedeki güllerden bir tanesini koparırsanız, bahçenin ne önemi kalır?’ Biz de dedik ki, ülkemiz bir bahçe ise, gençlerimizde bu bahçenin gülleri ise renkli oluşu o bahçenin güzelliğini gösterir. Birliğimizin ve bütünlüğümüzün daha çok sağlamlaştırılması için devlet büyüklerimizin elini sağlamlaştırmaya çalışıyoruz. Çünkü ülkemiz çok çetin bir savaştan geçiyor. Bu süreç büyük kayıplara yol açtı. Biz de bunu görüp de yerimizde oturamazdık” diye konuştu.
‘YARATICI DÜŞÜNCEDE OLAN İNSANLAR VAR’
Gençliğin siyasi bir malzeme olarak görüldüğünü de belirten başkan Eğit, “Türkiye’deki bütün gençlik oluşumları siyasi bir dolgu malzemesi olarak görülüyor. Bizim içimizde yaratıcı düşüncede olan insanlar var. Bir arkadaşımız Türkiye’nin milli yerli yazılım duvarını inşa etme çabasında. Çünkü bu bir ihtiyaç. Siber saldırılara karşı ülkemizi korumak için bu bir hizmet” diyerek sözlerine son verdi.
KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

Elazığın Sesi