Ana Sayfa Kültür - Sanat/Eğitim 27 Mart 2017

GENÇ BİLİM İNSANI BAŞARIYA DOYMUYOR!

Genç bilim insanı Nurettin Çek bir başarıya daha imza attı. Nurettin Çek’in, Parçacıklar ve Enerji Kaynakları adlı bilimsel çalışması, uluslararası bir kuruluş olan Lambert Academic Publishing tarafından kitap haline getirildi.
GENÇ BİLİM İNSANI BAŞARIYA DOYMUYOR!

Fırat Üniversitesi öğrencisi Nurettin Çek, kara yosunundan çevreci ve yenilenebilir enerji üretimine ilişkin projesi ile İTÜ’de düzenlenecek olan 10. Uluslararası Temiz Enerji Sempozyumu’na konuşmacı olarak davet edilmiş ve bu başarısı gazetemizde, ‘Fırat Üniversitesi öğrencisinden büyük başarı’ başlığı ile yer almıştı. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği 2. sınıf öğrencisi olan Nurettin Çek, şimdi de başka bir başarıya imza attı. Dünya genelinde birçok bilim insanının çalışmalarını kitaplaştıran ve uluslararası bir kuruluş olan Lambert Academic Publishing, Çek’in, Parçacıklar ve Enerji Kaynakları adlı çalışmasını da kitaplaştırdı. Kuruluş, akademik çalışmaları değerlendirip hakem kurulunca olumlu rapor çıkan eserleri kitap olarak basıyor. Almanya ve ABD merkezli olan kuruluş, İngilizce, Almanca, Türkçe ve Rusça dillerinde bilim kitapları yayımlıyor. Kuruluş prestijli çalışmaları değerlendirip çalışmayı yapan kişiden herhangi bir ücret almadan kitaplaştırıyor. Nurettin Çek’in kitabı ise kuruluş tarafından geçtiğimiz ay içerisinde basılmış ve yeni yıl ile birlikte satışa sunulmuştu. Kitap www.amazon.com ve www.morebooks.de sitelerinden temin edilebiliyor.
‘KİTABIM DÜNYA BİLİM LİTERATÜRÜNE YENİ UFUKLAR KATMIŞTIR’
Çalışmasının kitaplaştırılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Nurettin Çek ise bu başarısına ilişkin, “Atasözünde belirtildiği gibi; Hayvan ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır. Bende bir eser bırakıyor olmanın mutluluğunu yaşıyorum. İnsanların refahı için gayretle çalışmamız gerektiğinin bilinci içerisindeyim. Kitabım ile bilimsel literatüre yeni yorumlar, yeni çözümler katmayı, Türkçe bilim literatüründe eksik olan birçok bilimsel bilgiyi literatüre kazandırmayı ve insanların teknik ile doğa bilimleri konularında bilinçlenmesini amaçladım. Kitabım dünya bilim literatürüne yeni ufuklar katmıştır. Kitapta enerji kaynaklarının oluşumu, çevreye olumlu veya olumsuz etkileri vb. konular hakkında temel esasları anlattım. Bu kitabın yazılmasında, bilimsel, teknik, manevi desteklerinden ötürü; Prof. Dr. Zekai ŞEN (İstanbul Teknik Üniversitesi, Su Vakfı Başkanı) Prof. Dr. T. Nejat VEZİROĞLU, Prof. Dr. Metin ARIK, Prof. Dr. Ömer YAVAŞ, Prof. Dr. Mustafa ACAROĞLU, Prof. Dr. İrfan AR, Prof. Dr. Can ERKEY, Prof. Dr. Mustafa AKSOY, Prof. Dr. Memet ŞEKERCİ, Prof. Dr. Bilal ÜSTÜNDAĞ, Prof. Dr. Cengiz YILDIZ, Prof. Dr. Haydar EREN, Prof. Dr. Z. Hakan AKPOLAT, Prof. Dr. Gülbeyi DURSUN, Prof. Dr. Ertan EVİN, Doç. Dr. Ahmet ERENSOY, Doç. Dr. Zülfiye İLTER, Doç. Dr. Hüseyin TOROS, Yrd. Doç. Dr. Ahmet ÖZTOPAL, Yrd. Doç. Dr. Ömer GÜLER, Yrd. Doç. Dr. Yavuz EROL, Elektrik-Elektronik Mühendisi M. Yener GÜLER, Elektrik-Elektronik Mühendisi Fatma ÇULCU, Talat ÖZER, Özlem TUTAR, Ecrin Nur GÜMÜŞ, B. Mina GÜMÜŞ’e teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.” şeklinde açıklamalarda bulundu.
KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

İlginizi çekebilir

BATIK ŞEHİRDE İNCELEME

BATIK ŞEHİRDE İNCELEME

Elazığın Sesi