Ana Sayfa Gündem, Spor 5 Ağustos 2017

ELAZIĞSPOR’DAN İKİNCİ GAF…

Elazığspor yönetiminin siyasilerle ilgili ikinci gafı Kültür Parkta düzenlenen 50.Yıl şenliklerinde yaşandı. Daha önce Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’la gerilen tansiyon, Elazığspor kulübünün Elazığspor için hazırlamış olduğu sinevizyon gösterisi Milletvekili Ömer Serdar’ı kızdırdı.
ELAZIĞSPOR’DAN İKİNCİ GAF…

Elazığspor yönetiminin siyasilerle ilgili ikinci gafı Kültür Parkta düzenlenen 50.Yıl şenliklerinde yaşandı. Daha önce Ak Parti Milletvekili Metin Bulut’la gerilen tansiyon, Elazığspor  kulübünün Elazığspor için hazırlamış olduğu sinevizyon gösterisi Milletvekili Ömer Serdar’ı kızdırdı. Elazığspor’un tarihinde başarılı döneminin Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın destekleri ile sağlandığı geçmişte kulübe emeği geçenlerin göz ardı edildiği sinevizyon gösterisine TBMM Divan üyesi ve Ak Parti Milletvekili Ömer Serdar’ın sert tepkisine neden oldu. Ak Parti Milletvekili Ömer Serdar kürsüde yaptığı konuşmada   “Yönetimin şimdi beni iyi dinlemesini istiyorum” diyerek “Yapılan sinevizyonda teşekkür sadece bir kişiye yapıldı. Ayıptır, günahtır” dedi.

Serdar, konuşmasını şöyle sürdürdü “Sinevizyonda bir şey vardı, bir kasıt aradığımdan değil. Elazığspor’a kimsenin sahip çıkmadığı dönemde sahip çıkıldı, şu yapıldı, bu yapıldı. Teşekkür bir kişiye edildi. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Elazığspor’un hangi sorunuyla bana geldiniz çözülmedi. Hangi sorununu bana ulaştırdınız o halledilmedi. Mevcut yönetime de diyorum, eskisine de diyorum. Hep beni aramadınız mı? Gelip bunu burada açıklamanız lazım. Bu seyirciye saygım olmasaydı. O sinevizyonu izlediğimde burayı terk eder giderdim. Bu anlayışınızı değiştirmeniz lazım. Daha dün beraberdik. Maddi sıkıntılarla boğuştuğunuzda aradığınız yine ben değil miydim? Sayın Sedat Karataş gel burada konuş. Sayın Karahan Çelik gel burada konuş. Dolayısıyla eğer hizmet edeceksek hakkı teslim ederek etmeliyiz. Birlikte bu markaya sahip çıkmalıyız. Burada kasıt aramıyorum ama bazı şeylere dikkat etmeniz lazım” ifadelerini kullandı. Elazığspor Kulübü yöneticilerinin Hakkı teslim etmediğini vurgulayan Milletvekili Ömer Serdar, “Selçuk bey ve önceki yönetimlerde de kim bizden Elazığspor için bir şey istediyse koştuk. Sizin yönetiminizde de koştuk. Ben hep yanınızda oldum ama siz bu hakkı teslim etmiyorsunuz. Bu kulüp ki yöneticiliğini yaptığım dönemde şampiyonluğu tatmış bir kulüptür. Eğer hizmet edeceksek, doğru adım atacaksak çoluğundan çoğuna kadar herkesin emeği vardır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum.”dedi Daha sonra yanlışlığı düzeltmek için kürsüye gelen Elazığspor Kulübü Başkanı Sedat Karataş ise Milletvekili Ömer Serdar’dan özür diledi. Başkan Karataş, “Elazığspor sahipsiz kaldığı dönemde sayın vekilimiz belki görevde değil eski yönetimlerden bahsediliyordu burada. Dün gece 2’de sayın vekilimizle, belediye başkanımızla Elazığspor’un sorunlarını konuştuğumuzu buradan söyledim. Sayın vekilim duymadı ve ya futbolcularımızın gelişinden olsa gerek. Ben her daim teşekkür ediyorum kendilerine. En zor dönemlerimizde hakikaten Elazığspor’un bir temsilcisi gibi hareket etti. Bütün sıkıntılarımızda yanımızda oldu. Bugün bir kusurumuz olduysa kendilerinden af diliyoruz. Onlar bizim büyüklerimiz. Her daim Elazığspor’un yanında olmalarını diliyoruz. Eksiklikler, aksaklıklar olabilir. Sayın vekilimizin dediği gibi art niyet yoktur.”dedi

KAYNAK: elazigsonhaber.com

Yorumlar

Elazığın Sesi