Ana Sayfa Spor 3 Temmuz 2017

ELAZIĞSPOR’A CEZA TEHLİKESİ

Elazığspor’un borcu bulunduğu bazı isimlere ödeme yapmadığı iddia edilirken, temsilcimizin bu durumda küme düşmeden puan silme cezasına kadar bazı ciddi cezalarla karşı karşıya kalabileceği öne sürüldü.
ELAZIĞSPOR’A CEZA TEHLİKESİ

Elazığspor işi zora soktu. Ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunan Elazığspor’u büyük bir tehlike bekliyor. Temsilcimiz iddialara göre ödeme yapması gereken bazı yabancı oyunculara zamanında ödeme yapamadığı için çeşitli yaptırımlarla karşı karşıya kalabilir. Bu yaptırımlar arasında küme düşme ve puan silme gibi ciddi cezalar bulunuyor.

EK SÜREYE RAĞMEN ÖDEME YAPILMADI MI?

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için iptal edilen Seçimli Olağanüstü Genele Kurul Toplantısı’nın ardından göreve devam edeceği belirtilen mevcut yönetim tarafından bazı borçların ödendiği belirtilmiş ancak bir çok borcun ödenmemesinden ötürü temsilcimize cezaların gelebileceği duyurulmuştu. Öne sürülen bilgilere göre Elazığspor tarafından Vitolo’ya 400 Bin TL, Ongjen Vranjes 150 Bin TL ve Sollied için de 200 Bin TL’lik ödenmesi gerekiyordu. Segbefia için de yaklaşık 1 Milyon TL ödemesi gereken temsilcimin bu ödemeleri yapamadığı iddia edildi. Bu giderler için ek süre alındığı ancak bu süre zarfında da ödeme yapılmadığı da ileri sürülürken, bunun sonucunda Elazığspor’a ciddi cezaların gelebileceği belirtiliyor.

SEGBEFIA İSTERSE DÜŞÜRÜLECEK Mİ?

Elazığspor Kulübü’nün Segbefia konusunda küme düşürülme cezası alabileceği öne sürüldü. Bu futbolcuya ödeme yapılmadığı için iplerin Segbefia’da olduğu vurgulanıyor. Futbolcunun istemesi durumunda bordo-beyazlı kulübe yaptırım uygulayabileceği ileri sürüldü.  Segbefia ile yapılması planlanan görüşmenin olumlu sonuçlanması durumunda ise temsilcimizin her hangi bir sıkıntı yaşaması beklenmiyor.

PUAN SİLME CEZASI GELECEK Mİ?

Ayrıca Elazığspor Kulübü’nün ödemediği iddia edilen Vitolo, Vranjes, Sollied borçları için de temsilcimizin ciddi bir ceza ile karşı karşıya kalabileceği bildirildi. İddialara göre bu isimlerin de istediği takdirde Elazığspor’un puan silme cezası alabileceği ileri sürüldü ancak bu isimlerle de kulübün yapacağı görüşmeler olumlu geçerse bordo-beyazlılar yine cezadan kurtulmuş olacak.

Yorumlar

Elazığın Sesi