Ana Sayfa Gündem, Spor 31 Aralık 2017

ELAZIĞSPOR YÖNETİMİ NEDEN SESSİZ…?

Geçtiğimiz günlerde Elazığspor’dan alacağını temin edemediğini öne sürerek sözleşmesini fesih edip ayrılan Traore’nin Menajeri Kaan Toker bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada çarpıcı iddialarda bulunmuştu. Bu iddialar karşısında Elazığspor kulübünün sessiz kalması iddialar doğru mu? sorusunu güçlendirdi.
ELAZIĞSPOR YÖNETİMİ NEDEN SESSİZ…?

Elazığspor-Traore arasındaki dava FIFA’da devam ederken, traore’nin menajerinin bir yerel gazeteye yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düştü. Traore’nin Menajeri Kaan Toker’in ileri sürdüğü ciddi iddialar karşısında Elazığspor kulübünden bu iddiaları çürütecek bir yanıt gelmemesi kamuoyunda şaşkınlığa neden olurken iddialar doğru mu? sorusunun kafalarda güçlenmesine neden oldu.

Hatırlanacağı üzere Hamidou Traore sezon sonunda Elazığspor’daki sözleşmesini alacağını temin edemediği için  tek taraflı olarak fesih ederek Kardemir Karabükspor ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Bunun üzerine Elazığspor Kulübü tarafından Traore’nin haksız bir fesih yapıldığı belirtilmiş ve  gelişmelerin ardından konu FIFA’ya taşınmıştı.

FIFA’lık olan Elazığspor-Traore dosyasının ardından kamuoyunda ve bazı sosyal paylaşım sitelerinde bordo-beyazlıların Traore davasında kesin haklılığı dile getirilmiş ve Kardemir Karabükspor’un Traore konusunda tazminat ödeyeceği iddia edilmişti. Bunun üzerine Karabükspor’un bordo-beyazlılar ile anlaşma zemini arayacağı ve Çağlar Şahin Akbaba’nın Elazığspor’a gelebileceği öne sürülmüştü. Öte yandan Elazığspor Kulübü’nün Traore dosyasıyla ilgili 7 Milyon Euro’luk bir tazminat davası açtığı da iddialar arasında yer almıştı.

İddiaların ardından Hamidou Traore’nin Menajeri Kaan Toker yerel bir gazeteye önemli açıklamalarda bulunmuş ve  Elazığspor Kulübü’nün sahte belgeyi ibra ettiğini dile getirirek bordo-beyazlı temsilcimizin FIFA tarafından büyük cezalara çarptırılacağını öne sürmüştü.

Hamidou Traore’nin Menajeri Kaan Toker  iddiasında Elazığspor Kulübü’nün sahte belge ibra ettiğini, 3 Bin Euro’luk makbuzda oynanma yapılarak 53 Bin Euro’ya yükseltildiğini iddia eden Traore’nin Menajeri Kaan Toker; “2015-2016 Futbol Sezonu’nda Elazığspor’u FIFA’ya şikayet ettik. Alacağımız olan 53 Bin Euro’yu son gün ödeyerek banka kanalıyla makbuzunu avukatımıza gönderdiler. Biz de bu sezonda kontratı kıramamış olduk. 2016-2017 Futbol Sezonu’nda da Elazığspor’u 4 aylık alacağımız için yine FIFA’ya verdik. Bu sefer oyuncunun 1 aylık alacağını ödediler. Biz de haklı olarak kontratı kırdırdık. Daha sonra Elazığspor avukatları aracılığıyla FIFA’ya dilekçe yazarak Selçuk Öztürk dönemine ait zamanda  53 Bin Euro da elden fazla ödeme yaptıklarını ve bu yüzden futbolcunun alacağının olmadığını iddia ettiler. Böyle bir ödeme yapılmadı. 3 Bin Euro’luk makbuzun önüne 5 rakamını koyuyorlar, altına da elli yazıyorlar. Makbuzda oynama var yani. Sahte belge yapıp onu ibra ediyorlar.” Demişti.

Sahte belgenin ortaya çıkması durumunda Kulüp Eski Başkanı Selçuk Öztürk’ün de suçlanma amacında olunduğunun da altını çizen Toker; “Bunu da Selçuk Öztürk dönemine aitmiş gibi yapıyorlar ki ortaya çıktığında onu suçlayabilsinler. Yani bu iş ortaya çıktığı zaman da diyecekler ki; “Bizim haberimiz yok, Selçuk Öztürk yaptı.” Böyle bir olay hiçbir yerde yok. Hal bu ki Selçuk Öztürk’ün olaylarla hiçbir alakası yok. O dönemde Selçuk Öztürk başkan ancak kulüp mevcut yönetimin idaresinde.” ifadelerinde  bulunmuştu.

Son olarak Elazığspor Kulübü’nün FIFA nezdinde sorulan sorulara cevap veremediğini dile getiren Toker, bordo-beyazlıların bilançosunda elden ödendiği iddia edilen 53 Bin Euro’nun olmadığını kaydetti. Futbolcuya 2 Bin 500 Euro’dan fazla elden ödeme yapılmasının yasak olmasına rağmen FIFA’nın Elazığspor Kulübü’ne  buna rağmen nasıl 53 Bin Euro’yu ödeyebildiğini sorduğunu da kaydeden Kaan Toker; “Elazığspor FIFA’da sorulan sorulara cevap veremiyor. Bizim avukatımız diyor ki; “Madem oyuncunun alacağını elden ödediniz, bana neden elden ödediğiniz makbuzu değil de banka hesabını gönderdiniz?” diyor.  Elazığspor’un bilançosunda elden ödendiği iddia edilen 53 Bin Euro yok. FIFA bunun neden olmadığını soruyor. Madem ödendi neden yok diye soruluyor. Futbolcuya 2 Bin 500 Euro’dan fazla elden ödeme yapılması yasak. FIFA Elazığspor Kulübü’ne nasıl 53 Bin Euro’yu yasak olduğu halde ödeyebildiğini soruyor.  Madem hesaptan ödendi tekrar elden neden veriliyor diye sorular var. Bu sorulara Elazığspor Kulübü cevap veremiyor.” şeklinde konuşmuştu.

 

Bu iddialar karşısında Elazığspor kulübünden herhangi bir açıklamama yapılmaması manidar karşılandı. Elazığspor kulübünün ileri sürülen iddialar karşısında belgeleri ile kamuoyuna açıklamama yapmamasının nedeni merak edilirken kamuoyunda Hamidou Traore’nin Menajeri Kaan Toker ileri sürdüğü iddialar doğru mu? sorusunun güçlendirdi.

Yorumlar

Elazığın Sesi