Ana Sayfa Gündem, Spor 27 Kasım 2017

ELAZIĞSPOR DA NELER OLUYOR?

Elazığspor da işler iyi gitmiyor. Sezon başlarken başarılı bir çıkış yakalayan Elazığspor da Teknik Direktör Altıparmak’ın istifa ederek yönetimin futbolculara para ödemediği iddiaları gündemi bir hayli sarstı. Altıparmak’ın iddialarına karşılıklı yapılan açıklamalar kamuoyunu pek tatmin etmediği görüldü. Lig de son iki haftada oynanan kötü futbol ve alınan sonuçlar taraftarında tepkisini çekerken, Elazığspor da yaşanan başarısızlıkların faturası önümüzdeki dönem de yapılması muhtemel bir yönetim oluşumunun alt zemini olarak mı hazırlanıyor? Sorusunu gündeme taşıdı.
ELAZIĞSPOR DA NELER OLUYOR?

Elazığspor’da üstü üste alınan mağlubiyetler ve Teknik Direktör Altıparmak’ın gönderilmesi Elazığspor’da gizlenen sıkıntıların patlak vermesine neden oldu. Büyük umutlarla getirilen yeni teknik direktör Kalpar’ın takımı toparlayamaması hem kendisinin hem de Başkan Karataş’ı hedef tahtasına koydu. İlk kez taraftarların Başkan ve Kalpar’a tepkisi Teknik Direktör Altıparmak’ın gönderilmesi ile başlayan süreçte her ne kadar yönetim açıklama yapmış olmasına rağmen yönetimin güven kaybettiğinin göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Lig başlarken yönetimin gerek transferlerde gerekse teknik direktör seçiminde göreve getirdikleri Teknik Direktör Mehmet Altınparmak’la şampiyonluğu hedeflerken Elazığspor neden bu hale geldi veya getirildi.
Şimdi herkes bu sorunun cevabını ararken aslında yaşanan olaylar ve kamuoyuna yapılan açıklamalar “Perşembenin gelişini Çarşamba’dan” bellidir atasözünü hatırlattı.
Şöyle çok değil Kasım ayının başlarına gidersek Kasım ayının ilk haftasında Elazığspor eski Teknik direktörü Mehmet Altıparmak istifa ettiğini açıkladı. 15 puanla başarılı bir performans sergileyen Altıparmak istifasının nedenini bir yerel gazeteye yaptığı açıklamada çok çarpıcı iddialarda bulundu.
Bu iddialar nelerdi.” Karahan Çelik ve Çetesi işimize karışmaya kalktı! Karahan Çelik, Veysi Şimşek ve Ömer ile birlikte Elazığspor’da bir çete var. Onların olduğu grup bu kulübü istedikleri gibi yönetiyorlar. Transferi bile istedikleri şekilde yönlendiriyorlar. Takımın içerisindeki kadroya karışmaya kalktılar” demişti. Bu iddialar Altıparmak konuşmadan önceden kamuoyunda çok yaygın dillendirilen iddialardı.
En vahimi ise “Son 3 haftada bu kulüpte para konuşulmaya başlandı. Rize galibiyetinin ardından ertesi maçın Cuma gecesine kadar, son güne kadar alacak getirildi. Bu takımın 15 puanı var. Bize kimse başarısız diyemez. Bize, takıma 4 aydır para vermiyorlar. Bunlar siyaset adamı. Siyasetçi oldukları için de para verilmemesinin gündemini değiştirmek istediler” açıklaması oldu.
Peki, bu iddialar karşısında Elazığspor yönetimi nasıl cevap verdi.” Şu ana kadar hiç kimse parayı öne sürerek Altıparmak gibi kulübü karıştırmamıştır. Altıparmak’ın sözleşmesi yıllık 600 bin TL idi. Sözleşmesine tazminat maddesi koydurmadım diyor. Sen kimsin ki bu maddeyi koyduracaksın? Futbolcularla yaptığımız toplantıda Ekim’in sonunda maaşlarının ödeneceği anlatıldı. Bütün futbolcular bunu kabul etti. Geçen hafta ödeme yapacağız dedik. Dün itibarıyla futbolcularımızın büyük bölümünün peşinat ödemelerini yaptık. Bugün de kalanların ödemelerini yapacağız. Altıparmak’a 1 maaş ve 24 Bin 500 TL prim ödemesi yaptık. Utanmadan bir de ben Elazığspor’un 5 kuruşunu yemedim diyor. Kendisine sözleşmesini fesih etmek istediğimizi söyledik. Futbolcularımızın neredeyse tamamı bunun kulüpten ayrıldığı için mutlu. Bir teknik adam futbolcusu hakkında kulis yapmaz. Bize çete diyor ya, bunlara müsaade etmediğimiz için çete oluyoruz.” dediler
Peki futbolcuların paraları ödenmiş, istenilmeyen Teknik Direktör de gönderilmiş olmasına Şimdi sormak lazım…
-Altınparmak’ın kulüpten ayrılmasına memnun olanlar futbolcular istemedikleri teknik direktörün kulislerinden neden etkilensinler?
-Altınparmak’ın iddia ettiği çete futbolculara para ödemelerini neden geciktiriyor? Bu yöntemle yönetimin istemediği futbolcular gönderilmek mi? isteniyor.
-Altınparmak dört aydır futbolculara para ödeyemediğini ileri sürerken Kulüp Hüseyin Kalpar’a ödenecek parayı nereden buluyor? Bu teknik Direktörü kim tavsiye etti?
-Eski yönetimin taktiğini uygulayan Mali İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Karahan Çelik ve ekibi futbolculara para vermeden başarılı olunacağını mı bekliyor? Yoksa ara transfere zemin mi hazırlanıyor?
-Gerçekten yönetim içerisinde zafiyet mi var? Altıparmak’ın da bahsettiği ve sürekli ikili bir grubun çekişmesinin yaşandığı iddia edilen Kulüpte ne hesaplar planlanıyor?
– Elazığspor da yaşanan başarısızlıkların faturası önümüzdeki dönem de yapılması muhtemel bir yönetim oluşumunun alt zemin olarak mı hazırlanıyor?
-Taraftarın; Elazığspor – Boluspor karşılaşmasında teknik direktöre tepki göstermesinin yanında yönetim yerine Başkan Karataş neden hedef tahtasına konuldu?

Yorumlar

İlginizi çekebilir

AK PARTİ, BAKANLIK VERMİYOR?

AK PARTİ, BAKANLIK VERMİYOR?

Elazığın Sesi