Ana Sayfa Gündem, Siyaset 10 Nisan 2017

DİLEK’TEN TEHDİT İDDİASI!

MHP’li Belediye Meclis Üyesi Osman Dilek Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantılarının son oturumunda açıklamalarda bulunarak tehdit edildiğini iddia etti ve birilerinin ucuz kabadayılık yaptığını ileri sürdü.
DİLEK’TEN TEHDİT İDDİASI!

Elazığ Belediyesi Nisan Ayı Belediye Meclis Toplantılarının son oturumunda denetim raporunun okunmasının ardından söz alan MHP’li meclis üyesi Osman Dilek eski bir temizlik müdürünün Elazığ Belediyesi’nden maaş aldığını bunu sorguladıkları için tehdit edildiklerini belirtti. Dilek,“Temizlik bölümüyle ilgili eksiklikler gördüm. Bu eksiklikler ile ilgili bir cevap bekliyorum. Sorduğumuz soruları ilgili birim müdürü duyduğu için dün belediyeden çıkarken bize şov yapıyorsun, artistlik yapma gibi sözler sarf ederek işin boyutunu kavgaya kadar vardırmıştır. Birilerinin de gıyabımızda onları şöyle yaparız böyle döveriz gibi ifadelerde bulunduğu yönünde duyumlar aldık. Konuyla ilgili olarak reis beyden randevu aldık. MHP grubu olarak reis beyle görüşeceğiz” dedi.

‘KİMSE UCUZ KABADAYILIK YAPMASIN!’

Anormal şeyler olduğunu belirten Dilek, “Biz Ertuğrul Kar Bey ile konuşurken bu şahıs konuya dahil olmuştur ki bu şahsın hangi iddialarla açığa alındığı ve soruşturulduğu bellidir. Bu şahısla ilgili olarak reis beyle görüşeceğiz ve konuyu savcılığa taşıyacağız. Temizlik şirketinin genel müdürlerinden birisi belediyede temizlik müdürü oluyor. Geçen yılki denetleme raporları okunmadı. O rapor okunsaydı yanlışların bir kısmına temas edilmiş olacaktı.  Eski temizlik müdürü 6-7 aydır Elazığ’da olmayan bir müdür Elazığ Belediyesi’nden maaş alıyor. Bu adam Urfa’da ikamet ediyor olmasına rağmen Elazığ Belediyesi’nden maaş alıyor. Bunu söylediğimiz için birileri bizi tehdit ediyor ve üzerimize yürüyor. Ben bugün konuşmayacaktım ancak dün tehdit edildiğim için korktu demesinler diye bu açıklamaları yapıyorum. Hepiniz beni dövebilirsiniz ben 60 yaşındayım.  Eğer birine iftira atmışsam gelin dövün. Ancak kimse ucuz kabadayılık yapmasın” dedi.

TÜGEN, DİLEK’İN İDDİLARININ DOĞRU OLMADIĞINI AKTARDI

Dilek’in açıklamalarının ardından söz alan AK Partili Meclis Üyesi Mehmet Tügen ise Osman Dilek’in dışarıda yaşadığı bir olayı meclise taşıdığını iddia ederek, “Dışarıda yaşanan bir olayı meclise getirmek çok doğru değildir” şeklinde açıklamalarda bulundu. Tügen Dilek’in iddialarının doğru olmadığını ifade etti.

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

 

Yorumlar

Elazığın Sesi