Ana Sayfa Siyaset 17 Nisan 2018

DENETLEDİĞİN GİBİ, İHALESİNİ DE YAPMIŞSIN?

Geçen yıl o boyadığımız yerler Elbüs’ün öz hazırlıklarıydı. Söylediği alanın bisiklet yolu olarak ihalesini de yaptığı ortaya çıktı.
DENETLEDİĞİN GİBİ, İHALESİNİ DE YAPMIŞSIN?

Belediye Başkanı Malatya yolunun üzerinde bisiklet yolu yapmadık dediği alanın   ihalesini de yapmış. elaziginsesi.com haber sitesi olarak geçtiğimiz günlerde  Malatya Caddesi üzerindeki bisiklet yolu haberini gündeme getirmiş, “BİSİKLET YOLU, ELBÜS YOLU” olduk diye haber yapmıştık. Bu haberimiz geniş bir şekilde yankı bulmuş, sosyal medyada takipçiler tarafından eleştiriler almıştı. 26 Mart tarihinde yaptığımız haberden sonra Elazığ Belediyesinden herhangi bir açıklama gelmemişti. Nisan ayı Belediye Meclis toplantısının son gününde Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz televizyonların canlı yaptığı toplantıdaki konuşmasında elaziginsesi.com haberi sitesine göndermede bulunmuş “ Biz Malatya Caddesine bisiklet yolu yapmadık arkadaşlar, geçen yıl o boyadığımız yerler Elbüs’ün öz hazırlıklarıydı. Bunları yaptık. Orayı bozup yapıp edip orya dikilen çiçekte yok” diyerek haberimizin doğru olmadığını ifade etmişti. Elaziginsesi.com haber sitesi olarak bisiklet yolu ile ilgili yayınlanan haberlerin linkini de yayınlayarak haberimizin ne kadar doğru olduğunu ispatlamıştık. Haberimizin bir ispatı da Elazığ Belediyesi tarafından ihalesi yapılan bisiklet yolunun belgesidir.

Şimdi Belediye Başkanına sormak istiyoruz.

-İhalesini yaptığınız bir konu ile ilgili neden gerçekleri farklı yönlere çekme ihtiyacı duyuyorsunuz? Yanlışlarınız kabul etmiyorsunuz?

-Neden haberimizin gerçek olmadığını ima ettiniz?

-Bu ihaleyi siz yapmadınız mı?

– Yanlışlarınızı, bir başkasını eleştirerek üzerini örtmeye neden çalışıyorsunuz?

 

Yorumlar

Elazığın Sesi