Ana Sayfa Gündem, Spor 20 Eylül 2017

DEMİR ŞAŞIRTTI

Elazığspor Yönetimi ile Ak Parti arasında çekişme devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir ve parti üyelerinin Elazığsporu ziyaret etmesi şaşırttı
DEMİR ŞAŞIRTTI

Elazığspor yönetimi ile Ak Parti arasında yaşanan söz düellosu bazen açık bazen sessiz bir şekilde devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı ve Yönetiminin Elazığspor kulübünü ziyaret etmesi şaşırttı.

Kulüp tesislerinde gerçekleştirilen ziyarette Asbaşkan Osman Altungök, 2.başkan Karahan Çelik ve Yönetim Kurulu üyeleri de vardı.  Ziyarette konuşan MHP Elazığ İl Başkanı Oğuzhan Demir, sezona iyi bir başlangıç yapan Elazığspor’a destek olmak için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirterek, Elazığspor markasının siyaset üstü olduğunu ifade etti.

HALBUKİ ELEŞTİRMİŞTİ…

Geçtiğimiz aylarda Elazığspor ile Ak Parti Milletvekilleri arasında başlayan “Elazığspor kapansın” iddialarında 17 Haziran akşamı Elazığ Belediye Başkanı bir TV kanalında yapılan açıklamasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanına cevap vermişti. 18 Haziran tarihinde ise Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir tartışmalara müdahil olmuş o dönem de Başkan Yanılmaz’a 4 başlık altında soru yönelterek, parti olarak mazisinde ne PKK, ne FETÖ, ne de millete düşman herhangi bir unsur ile yol arkadaşlıklarının bulunmadığını ifade etmiş basına, STK’lara kapalı il valisi, AK Partili milletvekilleri, AK Partili belediye başkanı, AK Parti il başkanı, kulüp başkanı ve AK Partili yöneticilerin olduğu toplantıda konuşulan konuların duyurulması konuyu teyit ettiğini ifade etti. Demir ayrıca Elazığ Belediyesi ile AK Partili yöneticiler ve milletvekilleri arasında Elazığspor’a gelir elde etme metotlarıyla alakalı büyük bir anlaşmazlığın olduğunu öne sürdü.

“AK PARTİLİ YÖNETİCİLER GENEL MERKEZE ŞİKAYET ETTİ Mİ?

Öte yandan Demir’den Başkan Yanılmaz’a yöneltilen sorular şöyle; 1-Yapmış olduğunuz toplantıda, AK Partili olmayan kimse var mıdır? Konuşulan konular, kamuoyuna nasıl duyurulmuştur? 2-AK Partili nilletvekillerinin ve yöneticilerinin parti menfaatlerini Elazığspor’dan öncelikli görmeleri ve gelir elde etme metodu partimize ve teşkilatımıza zarar veriyor demeleri doğrumudur, gelir metotları yasal mevzuatlara uygun mudur? 3-İddia edilen gelir elde etme metotlarının, yine AKP’li yöneticiler tarafından AKP Genel Merkezi’ne şikayet edildiği doğru mudur? 4- Elazığspor ile alakalı bu süreçte, AKP’li 1 milletvekilinin hiçbir açıklama yapmaması, önceki dönem Elazığspor yönetiminde bulunan akrabalarının, kulüp ve Elazığ Belediyesi’nden alacakları ile alakalı mıdır? Soruların ardından Başkan Mücahit Yanılmaz’ın cevabı merakla bekleniyor .sorularını yöneltmişti.

ZİYARET ŞAŞIRTTI

Ak Partide eski Elazığ Belediye Başkanı Sedat Karataş’ın Ak Partiden ihracı ve daha sonra yine Elazığ Belediye Başkanı Yardımcısı Karahan Çelik’in Ak Partiden ihracı gündeme bomba gibi düşmüş Başkan Karataş ve Başkan Yardımcısı Karahan Çelik basın toplantısı düzenleyerek Ak Parti Milletvekili ve İl Başkanlığını sorumlu tutmuştu. Bu açıklamaların hemen akabinde Ak Partide yaşanan bu tartışmalar devam ederken Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı ve Yönetiminin devreye girerek Elazığspor kulübünü ziyaret etmesi manidar bulundu. Karataş ve Karahan’ın biz Milliyetçi muhafazakar kişileriz açıklaması bu ziyarette Ak Partiden ihraç edilen iki Belediye Meclis üyesinin MHP ye geçmesine bir zemin mi hazırlanıyor sorusunu gündeme taşıdı

Yorumlar

İlginizi çekebilir

TİYATRO OYNANDI…

TİYATRO OYNANDI…

Elazığın Sesi