Ana Sayfa Siyaset 1 Ocak 2018

CAMİLER TOPLANTI MEKANLARI OLMUŞ…!

Elazığ Belediyesinde çalışan gönüllü personellerin camilerdeki görüşmelerini gündeme taşımış, Belediye personelinin camilerde neler konuştuklarını sormuştuk. Bu konuda Elazığ Belediyesinden bir açıklama geldi. Açıklamada Elazığ Belediyesine bağlı gönüllü personelin camilerde vatandaşlarla sorunları yerinde tespit etmek için konuştukları belirtildi.
CAMİLER TOPLANTI MEKANLARI OLMUŞ…!

Geçtiğimiz haftalarda Elazığ Belediye yetkililerinin cami içerisinde siyasi propaganda yaptığı iddialarını gündeme taşımıştık. Bu konu da Elazığ Belediyesi sessizliğini korurken merkeze bağlı bir camide konuşmaya gelen Elazığ Belediyesi yetkililerine propaganda yapacakları iddiası ile karşı çıkan ve evine giderken saldırıya uğradığını iddia eden esnaf Necati Yavuz bir basın toplantısı yapmış, saldırının sorumlusu olarak Elazığ Belediyesi yetkililerini sorumlu tutmuştu. Necati Yavuz saldırıyı yapanların bir an evvel yakalanmasını istemişti.

Basın açıklamasının ardından Elazığ Belediyesinden açıklama geldi. Elazığ Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada basın açıklamasının bir şov olduğunu camilerde belediye yetkililerinin görüşmeler yapmasını ise gönüllü olarak vatandaşlarla cami içerisinde sorunları yerinde tespit etmek için yaptıkları vurgulandı. Elazığ Belediyesi tarafından konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi.”

Elazığ Belediyesi çalışanlarını ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ı,  hiçbir somut bilgi ve belge olmadan itham ve iftiralara varan açıklamaların gerçekleri yansıtmadığı,  kurumu ve çalışanları dayanaktan yoksun, kuru beyanlar ve zanlarla hedef gösterdiği için ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

“Üniversite Mahallesi’nde esnaflık yapan Necati Yavuz isimli şahsın,  bazı basın-yayın organlarına yansıyan ve kendisinin işyerinde saldırıya uğramasının altında sosyal medya hesapları ile köşe yazılarında Elâzığ Belediyesi’ni eleştirmesinden kaynaklı olduğu iddiası, iddiadan öte hiç bir somut bilgi, bulgu, belge ve görüntüye dayanmayan alçak bir iftiradan ibarettir.” denildi.

Camilerde Elazığ Belediyesi yetkililerinin toplantı yapılması konusunda ise muğlak bir yanıt veren Elazığ Belediyesi bu görüşmeleri cami içerisinde personellerin görüşmelerini halkla buluşma ve görüşme yapma gibi bir faaliyetin, belediyemizde  her kademeden, başkan yardımcısından sahada çalışan Temizlik, Park ve Bahçeler ile diğer birimlerde görev yapan personellerimizin gönüllü olarak halkımızla görüşmesi olarak değerlendirilerek “ Elazığ Belediyesi olarak halkımıza hizmet noktasında projeleri hayata geçirirken, halkımızın da yönetim sürecine katılması amacıyla sık sık istişare toplantıları, esnaf buluşmaları gibi toplantılar düzenlenmekte, halkla görüşmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda yılın her döneminde benzer esnaf ziyaretleri, STK ziyaretleri ve kamu görevlilerimiz ile görüşmeler yapılmaktadır” denildi.

 

Yorumlar

Elazığın Sesi