Ana Sayfa Gündem, Sağlık - Yaşam 1 Ekim 2017

BAŞKAN YANILMAZ, GÜNDEMİ SOĞUTMAYA ÇALIŞIYOR

. İlimiz Belediyesine yönelik ciddi iddiaların gündeme geldiği son günlerde Belediye Başkanı Yanılmaz’ın sessizliğini sürdürmesi hayra alamet olarak yorumlanmıyor. Köfteciler sokağı haberine iki günde açıklama yapan Elazığ Belediyesinin Çimento Fabrikası, Alt geçit projelerine yönelik eleştirileri ile MHP Belediye Meclis Üyesi Av. Fahri Çınar’ın iddiasına günlerdir sessiz kalması ileri sürülen iddiaları güçlendirirken, bu tavrın gündemi soğutmaya yönelik bir davranış olarak değerlendiriliyor.
BAŞKAN YANILMAZ, GÜNDEMİ SOĞUTMAYA ÇALIŞIYOR

Türkiye bir yandan terör ve komşuları ile mücadele ederken bir yandan da 2019 yılında yapılacak olan seçimlere hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde 884 Belediye Başkanını Ankara da toplayarak Belediye Başkanlarına uyarılarda bulunmuş, eleştirilerini dile getirmişti. Bu eleştirilerden sonra gözler İlimiz Belediyesine çevrildi. İlimiz Belediyesine yönelik ciddi iddiaların gündeme geldiği son günlerde Belediye Başkanı Yanılmaz’ın  sessizliğini sürdürmesi hayra alamet olarak yorumlanmıyor. Köfteciler sokağı haberine iki günde açıklama yapan Elazığ Belediyesinin Çimento Fabrikası, Alt geçit projelerine yönelik eleştirileri ile MHP Belediye Meclis Üyesi Av. Fahri Çınar’ın iddiasına günlerdir sessiz kalması ileri sürülen iddiaları güçlendirirken, bu tavrın gündemi soğutmaya yönelik bir davranış olarak değerlendiriliyor.

NE DEMİŞLERDİ

Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz Çimento Fabrikası ile bazı STK Başkanlarının açıklamalara yanıt vermiş açıklama yapanları Ufku Dar olarak tanımlamış, Çimento Fabrikası içinde bazı kişilerin pazarlık yaptıklarını iddia ederek zan altında bırakmıştı. Bu açıklamasından sonra Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Meclis Üyesi Avukat Fahri Çınar’ın sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak “Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, bir hafta içerisinde iki kez, “belediyeyi devraldığında işçilerin 6 aylik maaşının ödenmediğini, esnafın belediyeye mal vermediğini” söyledi. Başkan Elazığ belediyesini hangi partiden devir aldı acaba??? sanki belediyenin mali tablosunu düzeltmiş gibi konuşuyor ama sakin inanmayın. Belediye kanununun 56.maddesi gereğince zorunlu olmasına rağmen belediyenin hali hazır borç durumunu faaliyet raporuna yazmıyor, yazamıyor. çünkü bu dönemin önceki dönemden hiçbir farkı yok hatta daha kötü. Belediyeyi kapalı kutu gibi yönetiyorlar. uyan elazığ. “demişti.

Bu açıklamalardan sonra akıllara şu soruların karşılığı aranmaya başlandı. İddialara göre Belediye Başkanı seçimlerin dillendirildiği bu dönem de eski Ak Parti Belediyesini kötülemesi eski Belediye Başkanı Selmanoğlu’nun yeniden adaylık nabız yoklamalarına yönelik yapılan girişimin önünü kesmeye yönelik bir açıklama mıydı?

Öte yandan Avukat Çınar’ın ileri sürdüğü iddiaya göre iki yıldır belediyenin faaliyet belgesine Belediyeler Kanunun 56 maddesine göre zorunlu olmasına rağmen borcu neden faaliyet belgesine yazamıyor? Borcu kamuoyuna açıklayamamasının altında Elazığ Belediyesinin Türkiye de borçlu belediyeler içerisinde ilk beşinci sırada olmasının bir etkeni olabilir mi?  Eski yönetimi eleştirmesi şimdiki yönetimin eski yönetimden geri kalır bir tarafının olmadığının ortaya çıkmasının önüne geçmek midir?

 

Yorumlar

Elazığın Sesi