Ana Sayfa Gündem, Sağlık - Yaşam 19 Eylül 2017

ARSIZ EV SAHİBİ…!

Rüstempaşa Mahallesi’nde metruk bir binada yaşanan olaylardan sonra Elazığ Emniyet Müdürlüğü, söz konusu eve 40’dan fazla kapatma cezası verildiğini, ev sahibinin kapatma kararı sonrasında başka ile gittiğini, ancak cezanın bitmesi üzerine ise tekrar Elazığ’a döndüğünü bildirdi.
ARSIZ EV SAHİBİ…!

Geçtiğimiz aylarda ‘Bu binada neler oluyor’ başlığı ile bir haberlerle Rüstempaşa Mahallesi’nde metruk bir binada yaşanan olaylardan gündeme gelmişti. Haberde Rüstempaşa Mahallesi’ndeki bir binadan bahsedilmiş ve bu binanın uyuşturucu kullanan şahıslar tarafından mesken tutulduğunu ve fuhuş için kullanıldığını yazılmıştı.  Bu durumdan rahatsız olan mahalle halkının ise soruna çözüm istediğini belirtmişti. Elazığ Emniyet Müdürlüğünden konuya ilişkin bir açıklama geldi. Söz konusu eve ilişkin defalarca kapatma cezası verildiği belirtilen açıklamada, kapatma sonrası başka ilde ikamet etmeye başlayan ev sahibinin cezanın bitimi ile tekrar Elazığ’a döndüğü belirtildi.

 EMNİYETİN ELİ KOLU BAĞLI

Söz konusu şahsa idari para cezası ve adli işlem yapıldığı belirtilen açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: “Fırat gazetesinin 28.06.2017 tarihli yayınında ‘Bu Binada Neler Oluyor?’ başlıklı haberle ilgili olarak habere konu olan adreste şahsa ait birden fazla ikametin bulunduğu anlaşılmış, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalarda haberde geçen adrese, ilimiz fuhuşla mücadele komisyonunca 2007 ile 2015 yılları arasında 40’dan fazla kapatma kararı uygulanmıştır. Ayrıca 2016 yılında bir kez 90 gün, 2017 yılında 4 kez 90 ar gün ev kapatma kararı uygulanmıştır. Bahse konu adreste kalan şahsa idari para cezası yazılmış ve adli işlemler yapılmıştır. Şahıs ikametlerinin mühürlü olduğu dönemde başka ilde ikamet etmekte, kapatma kararı sonlandığında tekrar eve gelmektedir. Asayiş Şube Müdürlüğümüz Ahlak Büro Amirliğince ilimiz genelinde fuhuş ve fuhuşla bulaşan hastalıklarla mücadele kapsamında kararlı mücadele ile çalışmalar yapılmakta, fuhuş yaptırdığı ve fuhuş yaptığı tespit edilen şahıslar hakkında adli ve idari işlemler yapılmaktadır.”

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

Elazığın Sesi