Ana Sayfa Gündem, İlçeler 30 Temmuz 2017

ALTUNTAŞ; SİVRİCE’NİN GELECEĞİ KARANLIK!

Sivrice Ziraat Odası Başkanı Orhan Altuntaş Sivrice’nin her geçen gün biraz daha kan kaybettiğini bu durumu milletvekillerine bizzat iletmesine karşın herhangi bir sonuç alamadığını ifade etti. Ayrıca Altuntaş, artık bir umudunun kalmadığını ifade ederek Sivrice’nin geleceğinin karanlık olduğunu vurguladı.
ALTUNTAŞ; SİVRİCE’NİN GELECEĞİ KARANLIK!

Sivrice Ziraat Odası Başkanı Orhan Altuntaş, Sivrice ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan Altuntaş Sivrice’nin turizm potansiyeli yüksek bir ilçe olduğunu ancak bu alanda bir yatırımın yapılmadığını ifade etti.  Başkan Altuntaş, “Gördüğünüz üzere Sivrice’ye herhangi bir yatırım yapılmıyor. Kültürel veya sanatsal herhangi bir faaliyet yapılmıyor. Sivrice’de hergün bir işletme kapanırken açılan bir tane bile işletme bulunmuyor. İlçemiz ekonomik ve sosyal olarak hiçbir gelişme gösteremiyor. İlçemizin göl, dağ, iklim ve doğal güzellikler gibi turizm için gerekli olan bütün özellikleri bulunmasına karşın turizm alanında herhangi bir yatırım bulunmuyor” dedi.

MİLLETVEKİLLERİMİZ YAPARIZ EDERİZ DEDİLER ANCAK HERHANGİ BİR SONUÇ ALAMADIK’

Milletvekillerinin Sivrice’ye gerektiği gibi ilgi göstermediğini belirten ve bu duruma sitem eden Altuntaş, “ Bu durum sadece Sivrice ile de sınırlı değildir.  Milletvekillerimiz bugün kendi takımına bile sahip çıkamamaktadır. Sivrice’ye yatırım yapılması ve Sivrice ile ilgili projeler hazırlanması gerekmektedir. Bunu iş adamlarının ve milletvekillerinin yapması gerekmektedir. Şu saate kadar hiçbir şey yapmadıkları için onlardan herhangi bir ümidim de kalmadı. Milletvekillerimizin katıldığı birçok toplantıya ben de katıldım. Birebir kendilerine Sivrice’nin sorunlarını ve Sivrice’ye yatırım yapılması gerektiğini söyledim. Sadece yaparız ederiz dediler ancak herhangi bir sonuç alamadık mevcut halin devamı halinde Sivrice’nin geleceği karanlıktır. Bugün Elazığ’ın tamamının içtiği Karaçalı Suyu’nun kaynağı olan Sivrice her gün kan kaybetmektedir. Bu şartlar altında Sivrice’nin geleceği karanlıktır. Turizm bölgesi olan ilçemize hala doğalgaz gelmemiştir. İlçede bir tane bile TOKİ konutu bulunmamaktadır. Bütün bunlar yetmiyormuş gibi ilçemizdeki resmi kurumlarda kapatıldı. Resmi kurumları kapatılan bir ilçe nasıl gelişme gösterebilir bu soruma cevap bekliyorum. Sivrice’nin gelişmesi için devlet ve özel sektörün ilçeye yatırım yapması gerekmektedir” ifadelerini kullandı.

KAYNAK: FIRAT GAZETESİ

Yorumlar

İlginizi çekebilir

CEVAP VEREMİYORLAR

CEVAP VEREMİYORLAR

Elazığın Sesi