Ana Sayfa Spor 19 Ekim 2017

ALTI YILDA BİR STAD YAPAMADILAR !

İlimizde yapılması düşünülen ancak bir türlü yapımı gerçekleştirilemeyen stadyum konusunda bir eleştiride Milliyetçi Hareket Partisinden geldi
ALTI YILDA BİR STAD YAPAMADILAR !

İlimizde yapılması düşünülen ancak bir türlü yapımı gerçekleştirilemeyen stadyum konusunda bir eleştiride Milliyetçi Hareket Partisinden geldi. Parti binasında basın toplantısı yapan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir Partisi olarak, yılan hikayesine dönen yeni stadyum konusundaki belirsizliklerin bir an önce ortadan kaldırılması için,kamuoyu adına aşağıda sorular yönelterek cevap verilmesini istedi.    Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Oğuzhan Demir basın toplantısında konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı.
“İlimize yapılması düşünülen yeni stadyum konusu, ilk kez 18 Mayıs 2011 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar tarafından dillendirilmiştir.
Daha sonra Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2 kez Başbakanlık 1 kez de Cumhurbaşkanlığı dönemi olmak üzere 3 kez Elazığ halkına stadyum yapılacağı sözünü vermiştir.
Şöyle ki;
20 Ekim 2012 tarihinde Havalimanı Açılış töreninde, 6 Mart 2014 tarihinde Mahalli İdareler Seçimi için Elazığ mitinginde ve son olarak da 18 Şubat 2017 tarihinde Anayasa Değişiklik Referandumu için yapılan Elazığ mitinginde bizzat kendi ağzından siz saygıdeğer Elazığlı hemşerilerimize bizzat kendisi söz vermiştir.
Bunun yanı sıra yine dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun ve bu süreçte görev yapan Gençlik ve Spor Bakanları Suat KILIÇ ile Akif Çağatay Kılıç’ın da Elazığ’a yapılacak olan yeni stadyum konusunda çeşitli defalar kesin beyanatlar vermişlerdir.
Öte yandan 2011 yılından buyana Elazığ AKP Milletvekillerinin tamamı da aynı şekilde kesin söylemlerle sözler verilmiştir.
Bu süre içerisinde birçok ilde bizden daha sonra yapılacağı ilan edilen veya söz verilen stadyumlar faaliyete geçirilmiş veya geçirilmek üzereyken, Elazığ Atatürk Stadyumu’nun akıbeti belirsizliğini neden korumaktadır.
14 Nisan 2017 tarihinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar’ın ilk kazmayı vurduğu ve sonrasında da koltuk sökme işleminin başladığı Atatürk Sadyumu’nda, 9 Ekim tarihi itibariyle kuzey kale arkası tribünü yıkılmasına rağmen, ilimiz kamuoyunda halen yeni stadyum yapılması konusu inandırıcı olamamış ve akıllarda bazı tereddütler oluşmuştur.
Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak, yılan hikayesine dönen yeni stadyum konusundaki belirsizliklerin bir an önce ortadan kaldırılması için, aşağıdaki sorularımıza kamuoyu adına cevap verilmesini istiyoruz.
1-Yıkım projesinin mesulü ve yüklenicisi kimdir?
2-Stadyumun yıkım işi neden Valilik kanalıyla yapılmaktadır?
3-Stadyum yapım Projesi onaylanmış mıdır, ihalesi yapılmış mıdır?
4-Yapım projesinin mesulü ve yüklenicisi kimdir?
5- Proje için ödenek ayrılmış mıdır ayrılmış ise proje bedeli ne kadardır?
6- İşin başlangıç ve bitiş tarihleri açıklanmadığı halde, yıkım işi neden alel acele başlatılmıştır?
İlimiz kamuoyu adına, 2011 yılından itibaren her seçim döneminde oy devşirmek amacıyla kullanılan yeni stadyum konusunun artık net olarak açıklığa kavuşturulmasını istiyoruz” dedi.

Yapılması planlanan yeni stadyum için Ak Parti Milletvekilleri çeşitli zamanlarda açıklamalar yaparak stadyumun yapılacağını beyan etmiş 16 Nisan referandumu öncesi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, stadyumun koltuklarını kazma ile kırarak kamuoyuna ümit vermişti. 16 Nisan tarihinden yapılan referandum seçiminden bu güne kadar herhangi bir gelişme yaşanmayınca bu defa stadyumun kale arkası yıkılarak kamuoyuna projesinin başladığı mesajı verilirken, stadyumun ihalesinin henüz daha yapılmadığı iddiaları gündeme düştü.

Yılan hikâyesine dönen yeni stadyum yapılmayacak mı? Ak Partililer zaman zaman kamuoyunun stadyum konusunda oluşan gündemin gazını almak için mi böyle ataklar yapıyor. Kamuoyunda merak konusun olmaya başladı.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

KİM HAKLI ?

KİM HAKLI ?

Elazığın Sesi