Ana Sayfa Ekonomi-STK 29 Kasım 2018

AK PARTİDE GÜÇ SAVAŞI…

Elazığ 31 Mart 2019 da yerel seçimlere hazırlanırken, İktidar Partisinde güç savaşı yaşanıyor. Bunun bir örneği Teşkilatla-Belediye Başkanı arasında yaşanan çekişmelerin yerel seçim sürecinde gelişmelerin sahaya yansıması…
AK PARTİDE GÜÇ SAVAŞI…

Elazığ 31 Mart 2019 da yerel seçimlere hazırlanırken, İktidar Partisinde güç savaşı yaşanıyor.

Bunun bir  örneği Teşkilatla-Belediye Başkanı arasında yaşanan çekişmelerin yerel seçim sürecinde gelişmelerin sahaya yansıması…

İki gündür sosyal medyada da Belediye tarafından Ak Partide Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atanan Mücahit Yanılmaz için karşılama törenine çağrılması  neyin nesi….

…..

Daha Belediye Başkanlığı devam ederken böyle bir karşılama ve gövde gösterisi için kamuoyuna ne mesaj verilmek isteniyor.

Hatırlanacağı üzere Belediye ile Ak Parti İl teşkilatı arasında İmar ve Elazığspor konusunda yaşanılan hadiselerden dolayı soğuk rüzgarların estiğini hepimiz biliyoruz.

Bu soğukluk tablosu her ne kadar inkar edilirse edilsin, birlik beraberlik görüntüsü verilse bile, arka planda verilen mücadeleler öyle olmadı.

Birlik beraberlik havası, geri planda güç savaşının daha da sert geçmesine neden oldu.

31 Mart yerel seçimlere gidilirken bu güç savaşının sonucu açığa çıktı. Ak Parti İl Başkanı ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz aday olduklarını açıkladı.

…..

Siyasete Ak Parti de iki önemli makamda bulunan ismin aday olması normal karşılanabilir. Parti içerisinde bir mücadelenin verildiği bir ortam da adaylıklar hep kuşku ile karşılanır.

2014 yerel seçimler öncesi Ak Partide teşkilat Belediye Başkanı için  farklı isim üzerinde mutabıktı.

Mücahit Yanılmaz 2014 adaylık sürecinde birlikte siyasete yaptığı Numan Kurtulmuş ve Ahmet Cemil Tunç’un desteğini alarak aday olmuştu.

Ankara’daki siyasi gücün vermiş olduğu etkinin sonucu kendisinde oluşan özgüven, yerelde Ak Parti teşkilatı ile zaman zaman karşı karşıya gelmesine neden oldu.

Uygulamalarında ve kadrosundaki insanları yaptığı yanlışlar uyarılmasına rağmen uyarılar göz ardı edildi.

Eleştirilen isimler üzerinden Teşkilat ve Siyasilerden bir kısmını yıpratmaya çalıştı.

Güç savaşı ulu orta yaşanmasa da geri planda çok çetin geçti.

Bunun sonucunda Teşkilat ile Belediye Başkanı ayrı düştü…

…..

31 Mart yerel seçimler öncesi Belediye Başkanlığı aday belirlenmesi süreci bu çekişmelerin yaşandığı bir dönem de belirlendi.

Teşkilat İl Başkanında yana tavır koydu. Belediye Başkanı yalnız bırakıldı.

Mücahit Yanılmaz devre dışı kaldı.

…..

Belediye Başkanının bir özelliği eleştirenleri, kendisine karşı yapılanları  not etme özelliğini çok iyi kullanmasıdır.

Kendisi bunu kabul etmese de insanların yüzüne karşı şirin görünüp, kendisine yapılanları hesabını sormak için zaman kolladığını biliyorum.

Bunda da böyle oldu.

Teşkilat istemeyince yine AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ni devreye koyarak kendisine yapılanlara inat  Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev almasını sağladı

Yani teşkilata beni bitiremediniz. Siz ne yaparsanız yapın, ben sizin üstünüz deyim mesajını verdi.

Bu karşılama töreni de bunun bir yansıması olsa gerek…

Bakalım bundan sonra ne olacak.

Ak Partide güç savaşları nasıl seyir edecek.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

SEN BİR MÜFTERİSİN….

SEN BİR MÜFTERİSİN….

Elazığın Sesi