Ana Sayfa Gündem, Spor 5 Ağustos 2017

ACINDIRMA POLİTİKASI…

Yeni sezona transfer çalışmalarını yapan Elazığ da paraya ihtiyaç olduğu açıklandı. Yeni sezonda 9 futbolcu transfer eden Elazığsporun transfer tahtasının kapalı olduğu açıklandı. Bu açıklama kamuoyunda şaşkınlık yarattı. Bir yandan transfer yapılıyor, bir yandan transfer tahtası kapalı açıklaması inandırıcı bulunmadı.
ACINDIRMA POLİTİKASI…

Elazığspor Hukuk İşleri Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç, düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.  Dün Elazığspor Tesisleri’nden 13:00’te basın mensupları ile bir araya gelen Gülaç, transfere 9 milyon harcandığını transfer tahtasının açılması için 4 milyona ihtiyaç olduğunu açıkladı. BU açıklama kafalarda soru işareti oluşturdu. Elazığspor Basın sözcüsü Avukat Cengiz Gülaç’ın açıklamaları şöyle;

TATOS’A 40 BİN EURO BONSERVİS BEDELİ ÖDENDİ

Transferleri yaparken sadece Andreas Tatos’a 40 Bin Euro bonservis bedeli ödediklerini dile getiren Gülaç, yapılan 9 transfere teknik heyetin tamamına toplam 9 Milyon TL harcandığını ifade etti. Bu rakamın başarılı olduğunu vurgulayan Gülaç, geçmiş dönemlerde transfer savurganlığı yapıldığını kaydetti.

BORÇ ÖDENİRSE TRANSFER TAHTASI AÇILIR

Basın Sözcüsü Gülaç daha sonra şaşırtan bir açıklama yaptı. Sezon sonunda Cangele dosyasını sonlandırarak transfer tahtasını açan bordo-beyazlıların transfer tahtasının kapalı olduğunu dile getirdi. Avukat Cengiz Gülaç; “Valimiz, Belediye Başkanımız ve vekillerimiz ciddi çabalar harcıyorlar. 4 Milyon 800 bin TL civarında transfere engel bir borç var. FIFA ve CAS’ta günü geçmiş yaklaşık 3 Milyon TL civarı borcumuz var. Yarın (Bugün) son gün, ödeme yapmazsak ciddi bir sıkıntı yaşayacağız ve transferler ilk maça yetişm iyor o zaman. Ben ilimizdeki bütün iş adamlarını desteğe davet ediyorum” şeklinde konuştu. Öte yandan transfer sezonunun kapanmasına kadar Elazığspor’un bu borcunu ödediği takdirde son bile olsa transfer tahtasını açabileceği öğrenildi.

SORMAK GEREKİR?

Elazığsporun acil 4 milyona ihtiyacı varsa neden 9 milyon transfer yapıldı? Ve transfer tahtası kapalı iken nasıl transfer yapılıyor? Borçlar ödenmeyip transfer yapan Kulüp transfer tahtasının kapanmasını özellikle mi istedi? Transfer tahtasının kapatılması kamuoyunda bir baskı aracı olarak mı? kullanılıyor? Kamuoyunda şimdi bu soruların cevaplarının bekliyor.

 

 

Yorumlar

Elazığın Sesi