Ana Sayfa Gündem, Spor 14 Temmuz 2017

35 MİLYON BAĞIŞ NEDEN AÇIKLANAMIYOR?

Elazığspor’da mayıs ayında gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda yaklaşık 35 Milyon TL’lik tutarındaki bağışların açıklanmamasına rağmen gerçekleştirilen destek kampanyasında bağışta bulunanların isminin tek tek detaylı bir şekilde kamuoyuyla paylaşılması, bazı taraftarları da ikilemde bıraktı.
35 MİLYON BAĞIŞ NEDEN AÇIKLANAMIYOR?

Elazığspor için başlatılan destek kampanyasında bağışta bulunan isimler tek tek ayrıntılı bir şekilde açıklanırken, mayıs ayında gerçekleştirilen Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’nda 35 Milyon TL tutarındaki bağışları yapanların isimlerinin sır gibi tutulması merak edilmeye devam ediyor. Bordo-beyazlı temsilcimiz Elazığspor geçtiğimiz mayıs ayında Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirmiş, yönetim kurulunun faaliyet raporunun okunmasının ardından rapor, delegelerin tamamının onayı ile ibra edilmişti. Daha sonra 25.05.2016 – 15.05.2017 tarihleri arası gelir gider tablosunun okunması ve müzakeresi delegelerin onayına sunularak kabul edildi. Kurul toplantısında Elazığspor Kulübü Derneği’nin 26 Mayıs 2016 ile 23 Mayıs 2017 tarihleri arasında gelir-gider tablosu da paylaşılmıştı.

35 MİLYON TL TUTARINDA BAĞIŞ TOPLANMIŞTI

Paylaşılan gelir-gider tablosunda giderlerin genel toplamı 44 Milyon 899 Bin 197 TL olurken, gelirlerin toplamının ise aynı rakamda olduğu görülmüştü. Tabloda bağış ve yardımlar kısmında tüzel veya diğer kişilerin bağışlar olarak bordo-beyazlılara 35 Milyon 60 Bin 100 TL girdinin sağlandığı açıklanmıştı. Bir süre önce ElazığsporFan ve bordo-beyazlı taraftarlar tarafından başlatılan destek kampanyasına yapılan bağışlar detaylı bir şekilde açıklanırken, Elazığspor Kulübü’ne toplanan 35 Milyon TL’lik bağış yapanların isminin açıklanmaması dikkat çekti.

BAĞIŞLAR AÇIKLANMADI/AÇIKLANDI İKİLEMİ

Elazığspor’a destek kampanyasının başlatılması ile birlikte bu kampanyaya bağış yapanlar neredeyse her gün Elazığspor Kulübü tarafından detaylı bir şekilde açıklandığı görülüyor ancak bilançoda belirtilen bağışların açıklanmaması bağışlar açıklanmadı/açıklandı ikileminin yaşanmasına neden oluyor.  Yaşanan gelişmelerin ardından bazı taraftarların kafasında bağışlar konusunda bazı sorular oluşmaya başladığı görüldü. Bu sorulara karşılık olarak Mali Kongrede açıklanan kulübün borçlarının ödeme noktasında büyük bir kısmının kapatılmasını sağlayan bağış ve yardımların, kim ya da kimler tarafından ödendiğinin sır gibi saklanmasında ne gibi bir sakıncasının ya da tehlikesinin olduğu merak ediliyor. Bazı taraftarlar toplanan bağışların karşılığında her hangi bir tavizin verilip verilmediğini sorarken, gizlenmesinin nedeninin bunun “kamuoyu tarafından bilinmemesi için mi?” gibi ifadelerde de bulunuluyor. Öte yandan sosyal medyada bazı taraftarlar “Sessiz kalınıyor” algısının karşılığını da öğrenmek istiyorlar

Yorumlar

Elazığın Sesi