Ana Sayfa Sağlık - Yaşam 27 Şubat 2018

KORE GAZİSİNİN İSMİ CADDEDE YAŞATILACAK

Ağın Belediyesi Kore Gazisi Sıtkı Akbaş’a vefa örneği gösterdi. Ağın Belediyesi yeni yapılan yola Sıtkı Akbaş Caddesi ismini vererek gazimizin adını ölümsüzleştirdi. Ağın ilçesindeki Beyelması Köyü yoluna, 2017 yılında hayatını kaybeden Sıtkı Akbaş’ın adı verildi.
KORE GAZİSİNİN İSMİ CADDEDE YAŞATILACAK

Ağın Belediyesi Kore Gazisi Sıtkı Akbaş’a vefa örneği gösterdi. Ağın Belediyesi yeni yapılan yola  Sıtkı Akbaş Caddesi ismini vererek gazimizin adını ölümsüzleştirdi. Ağın ilçesindeki Beyelması Köyü yoluna, 2017 yılında hayatını kaybeden Sıtkı Akbaş’ın adı verildi.

Kore gazisi Sıtkı Akbaş adını taşıyan tabela törenle takıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Ağın Belediye Başkanı Yılmaz Serttaş “Beyelması köyünden olan gazimizin adını köyünün yolundaki caddeye  vermek Ağının gazisine verdiği önemi ve değeri göstermektedir. Gazimiz Sıtkı Akbaş’ı  geçen yıl  maalesef kaybettik. Kendisi aramızda olmasa da ismi Ağın’da her zaman yaşayacaktır. Belediye olarak şehit ve gazilerimize olan vazifemizi her zaman büyük bir titizlikle yerine getirme gayreti içerisindeyiz. Kore gazimizi rahmetle yad ederken, yakınlarını da minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

Kore gazisi Sıtkı Akbaş’ın oğlu Hasan Akbaş ise yapılan hizmetin kendilerini gururlandırdığını belirterek “Kore Gazisi babam Sıtkı Akbaş Ağın’ı ve köyünü çok severdi. Babam Ağın Beyelması köyünden olup Kore Savaşına 2.Devre Muhabereci (Telsizci) olarak katılıp burada Gazi ünvanını almıştır. Savaş sonrası Ağın’a dönmüş ve postahanede 15 yıl yöre halkına hizmeti olmuştur. Babam çok sosyal bir insandı. Ağın ve Beyelması köyü derneklerinin kurucuları arasında yer almış ve köyün birçok sorununu çözümü noktasında aktif rol almıştır.2017 Yılında ise aramızdan ayrılmıştır. Ağın Belediyesinin yapmış olduğu bu güzel hizmeti takdirle karşılıyor emeği geçen başta Belediye Başkanımız Yılmaz Serttaş olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Yorumlar

Elazığın Sesi